5 maja uroczyście otwarto targowisko „Mój Rynek”

Targowisko „Mój Rynek” w Gdowie  to miejsce gdzie lokalni produceni żywności, rolnicy, rzemieślnicy, artyści będą mogli sprzedawać swe produkty. To miejsce gdzie kupujący będą mogli się spotkać z Kołami Gospodyń Wiejskich oferującymi specjały kulinarne, z pszczelarzami, kołami łowieckimi oraz wytwórcami naturalnych produktów spożywczych. 

5 maja oficjalne otwarto „Mój Rynek”.  Nowy obiekt został poświęcony a Gospodarz Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas wraz z zaproszonymi goścmi symbolicznie przecięli wstęgę. 

Tego dnia swoje produkty zaprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Można było zakupić m.in chleb wiejski, smalczyk, wiejskie masło i jajka, paszteciki drobiowe, grochówkę pierzchowską, produkty z kaszy jaglanej oraz przeróżne ciastka i ciasteczka a także bezalkoholowe nalewki. Od lokalnych producentów można było zakupić pomidory, miody a także sadzonki kwiatów. Swe stoiska miała także pracownia hafciarska oraz grupa artystyczna Gdów-Art.

Dla dzieci przygotowano warsztaty artystyczne oraz florystyczne. W czasie spotkania rozstrzygnięto konkurs na wiosenny kapelusz. Nie zabrakło występów scenicznych, zaprezentowali się:  Zespół Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”, Zespół Ludowy „Mali Gdowianie”, Przedszkolaki z Gdowa- grupa Skrzaty oraz „Klub Seniora”.

Sprzedający chcąc skorzystać z zadaszonej części zobligowany jest do skontaktowania się z administraorem Targowiska pod numerem 532-742-210 i pisemnego zarezerwowania stanowiska handlowego. Więcej informacji dotyczących Targowiska można uzyskać pod numerem telefonu 12 152 43 66 wew. 142.

Podczas festiwalu twórczości kulinarnej i ludowej, który odbywał się w dniu oficjalnego otwarcia „Mojego Rynku” Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie realizował zadanie pn. „Zakup strojów ludowych oraz promocja podczas imprez kulinarnych markowej żywności z terenu Gminy Gdów i obszaru LSR Dolina Raby”. Zdanie realizowane  w ramach projektu grantowego pn. „Promocja tradycyjnej żywności z obszaru LGD Dolina Raby” jest współfinansowane  ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Festiwal twórczości kulinarnej i ludowej był jedną z czterech imprez promujących przez KGW z terenu Gminy Gdów markową żywność tradycyjną z terenów Doliny Raby.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content