45% mieszkańców naszej gminy jest już w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19

Od kilku miesięcy trwa akcja szczepień przeciw Covid-19. Na terenie naszej gminy można się zaszczepić w trzech Punktach Szczepień utworzonych w przychodniach lekarzy rodzinnych. Ponadto organizowane są punkty mobilne, jak to miało miejsce na przełomie lipca i sierpnia na gdowskim Zarabiu. Już w najbliższą niedzielę, będzie możliwość zaszczepienia się w Winiarach, a 4 września w Bilczycach podczas pikników rodzinnych.

Jak dotąd w naszej gminie w pełni zaszczepionych jest 45% mieszkańców (8279 osoby), natomiast osób zaszczepionych min. 1 dawką jest 8588 co stanowi 46,5% mieszkańców gminy.

Gminą, która w Polsce ma najwyższy procent mieszkańców w pełni zaszczepionych jest Podkowa Leśna w woj. mazowieckiem, w powiecie grodziskim (66,5% mieszkańców), natomiast najmniejszy odsetek mieszkańców zaszczepił się w powiecie nowotarskim w gminie: Czarny Dunajec (19,8%). 

Patrząc na wiek mieszkańców naszej gminy, którzy przyjęli już dwie dawki szczepionki, najwięcej osób zaszczepiło się w wieku pomiędzy 40 a 59 lat (3081 osób). Jeśli chodzi o młodzież pomiędzy 12 a 19 rokiem życia, jak dotąd zostało zaszczepionych 532 młodych mieszkańców naszej gminy.

Jeśli chcesz sprawić jak wygląda sytuacja ze szczepieniami w poszczególnych gminach w Polsce, oraz ile osób przyjmuje szczepienia każdego dnia, możesz to zrobić na przygotowanych stronach rządowych:

szczepienia wg, gmin

Raport szczepień przeciwko COVID-19

Przypominamy, że na terenie naszej gminy na szczepienie można umówić się w trzech punktach:

– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego Olaf Dubiel, ul. Młyńska 402, 32-420 Gdów;

– Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. Krzysztof Ptak, ul. Młyńska 402, 32-420 Gdów;

– Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, ul. Młyńska 1349, 32-420 Gdów.

Zbliżające się akcje szczepień:

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content