Śmiertelny wypadek motocyklisty

4 września br. ok. godziny 20:10 w miejscowości Bilczyce na drodze wojewódzkiej nr 966 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem, wywrócił się i poniósł śmierć na miejscu. Wieliccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

4 września br. około godziny 20:10 w miejscowości Bilczyce doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 37-letni kierujący wraz z 13-letnim synem przemieszczali się od Wieliczki w kierunku Gdowa drogą  wojewódzką nr 966. W miejscowości Bilczyce,  kierujący motocyklem, gwałtownie zahamował przewracając motocykl na lewy bok na jezdnię i uderzając głową o podłoże (motocyklista miał kask, który pękł w wyniku uderzenia). Niestety na skutek odniesionych obrażeń motocyklista poniósł śmierć na miejscu. 13-letni pasażer nie doznał poważniejszych obrażeń. Okazało się, że 37-latek  nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.  Oględziny prowadzone na miejscu przez  funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz biegłego sądowego nadzorował Prokurator.
Dochodzenie w tej sprawie jest w toku, okoliczności, przyczyny zdarzenia są ustalane. Policjanci proszą o zgłaszanie się świadków wypadku. Wszystkie osoby mające informacje, dotyczące tego zdarzenia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod nr tel. 47 83 41 211 lub 47 83 41 225.

Uprzedzamy przed jazdą motocyklem bez uprawnień. Jazda jednośladem wymaga nie tylko wiedzy ale i umiejętności i odpowiedniej techniki jazdy. Szkolenie jest niezbędne by bezpiecznie poruszać się motocyklem po drogach publicznych. 

źródło: https://wieliczka.policja.gov.pl/

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content