4 maja udostępnione zostaną obiekty sportowe znajdujące się w przestrzeni otwartej!

Pierwszy etap zmian już za nami, lasy, parki, bulwary zostały otwarte, można prowadzić treningi indywidualne.

Od 4 maja, w drugim etapie zostaną udostępnione obiekty znajdujące się w przestrzeni otwartej: stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne), boiska szkolne i wielofunkcyjne w tym Orliki, infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych, lotniczych, a także pola golfowe, strzelnice, tory: gokartowe, łucznicze, wrotkarskie i rolkowe oraz stadniny koni. Z tych obiektów jednorazowo będzie mogło korzystać 6 osób.

Udostępnione zostaną również korty tenisowe otwarte i półotwarte. Na jednym korcie będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby.

Będzie również dostępna infrastruktura do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny – maksymalnie dla 2 osób.

Przy korzystaniu z obiektów otwartych będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, podczas treningu na boisku zasłanianie twarzy już nie jest obowiązkowe, ograniczona liczba osób, zarządcy obiektu będą obowiązani weryfikować uczestników, nie będzie można skorzystać z szatni oraz węzła sanitarnego, jedynie z toalety. Ponadto urządzenia będą podlegały dezynfekcji po każdym użyciu i po każdej grupie, obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk każdorazowo po wejściu i wyjściu z obiektu, obowiązek korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

W trzecim etapie planowane jest uruchomienie obiektów zamkniętych jak sale gimnastyczne, hale sportowe. Z tych obiektów jednorazowo będzie mogło korzystać maksymalnie 6 osób przy przestrzeganiu rygorów sanitarnych.

Czwarty etap to otwarcie klubów fitness, tanecznych, tenisa stołowego, sqasha, badmintona, a także basenów, siłowni, kręgielni, parków trampolin, skateparków, ścianek wspinaczkowych i innych. Będzie również możliwość organizacji imprez sportowych na otwartej przestrzeni do 50 osób bez udziału publiczności.

Decyzje o przejściu do kolejnych etapów będzie uzależniona od liczby zachorowań oraz liczby dostępnych łóżek w szpitalach zakaźnych.

Do gry wraca ekstraklasa piłkarska i żużlowa. Przewiduje się, że 27. kolejka PKO Ekstraklasy odbędzie się w terminie 29-31 maja, natomiast  rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi planowane są na 12 czerwca. Rozgrywki będą odbywały się bez udziału kibiców, emocje sportowe towarzyszyć nam zatem będą przed telewizorami.

9 maja dla wąskiej grupy 250 sportowców rozpoczną się treningi przygotowujące zawodników na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które zostały przełożone na rok 2021.

Źródło: www.premier.gov.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content