20 lat z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 stycznia 2022 r. już za nami. Był jubileuszowy zarówno dla WOŚP, która gra już 30 raz, jak i dla gdowskiego Sztabu, który wspiera ją od 20 lat.

Pamiętam jak zaczynałem swoją pracę na stanowisku Wójta Gminy Gdów, to właśnie wtedy zrodził się pomysł organizacji gdowskiego Sztabu. Pierwsze edycje odbywały się na Rynku w Gdowie, towarzyszyły im koncerty, licytacje oraz rajdowe samochody. Na zakończenie sumowaliśmy zebrane kwoty i  jechaliśmy z wielkim czekiem do centrali WOŚP w Krakowie, wspomina pan Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów. Cieszę się, że mimo upływu lat gdowski Sztab nadal działa, że są wciąż nowi chętni wolontariusze do tego aby pomagać, serdecznie im za to dziękuję.

W tym roku dzięki otwartym sercom mieszkańców gminy Gdów oraz gminy Łapanów pozyskaliśmy kwotę 51531,91 zł. Dodatkowo w eSkarbonce Centrum Kultury znalazło się 5877 zł. Od kilku lat nasz Sztab wspiera Rajdowa WOŚP. Wydarzenie, które odbywa się na torze „Mała Finlandia” w Podolanach cieszy się dużym powodzeniem. W tym roku w połowie zasiliło całą zebraną kwotę. Bardzo się cieszę, że gramy razem i wspólnie pomagamy. Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, tym działającym w Sztabie jaki i tym kwestującym, którzy mimo ciężkich warunków pogodowych, silnego wiatru i śniegu z deszczem wytrwali do samego końca.  -podsumowuje Wioleta Chmiela – szefowa gdowskiego Sztabu WOŚP.

„Cieszę się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do wielkiego dzieła” – mówi pan Łukasz, tata Dominika, który wytrwale kwestował przez cały dzień i zebrał największą kwotę wśród młodzieży. 

Kwestowali mali i duzi mieszkańcy, akcje pomocy wsparli również lokalni przedsiębiorcy, nawet Gryfik wyfrunął ze swojego gniazda, rozpostarł skrzydła i zachęcał do tego aby pomagać, a przy okazji częstował słodkościami.

Przedstawiamy nieco statystyk z tegorocznego 30. Finału WOŚP Gdowskiego Sztabu:

Gdowski Sztab do rozliczenia zadeklarował kwotę – 51531,91 zł . Dodatkowo do eSkarbonki Centrum Kultury wpłynęły kwoty z lictytacji Rajdowej WOŚP, które łącznie z innymi datkami dały kwotę 5877 zł.

Ilość wolontariuszy: 24 osoby

Ilość sztabowych puszek stacjonarnych: 15

Rekordowa puszka – 16. Rajdowa WOŚP w Podolanach: 24644,40 + eSkarbonka 5407 zł, co daje łącznie kwotę 30 051,40 zł.

Łącznie przez 20 lat działalności gdowski Sztab zebrał dla WOŚP kwotę ok. 800 tyś złotych.

Dziękujemy, że byliście razem z nami. Do zobaczenia za rok!

Sie ma!

 

 

Foto: Mój Gdów, Tor Podolany – Mała Finlandia.

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content