2 medale w długi weekend i już dziś szanse na kolejne

Za nami długi weekend. Nasi lekkoatleci dali nam powody do radości i dumy. Srebro Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem i złoto wywalczone wraz z rekordem świata Anity Włodarczyk w rzucie młocie uplasowały  Polskę na 21 miejscu w klasyfikacji medalowej (na obecną chwilę). Niewiele brakło Piotrowi Liskowi w skoku o tyczce do brązowego medalu. Ostatecznie sportowiec zakończył zmagania na miejscu czwartym. Także dobre wieści z gier zespołowych. Zarówno siatkarze jak i piłkarze ręczni mają awans do ćwierćfinału. Siatkarze pewnie ograli Kubę 3:0. Piłkarzom ręcznym, którzy przegrali ostatni mecz grupowy, pomogli nieco Niemcy ogrywając Egipt. Wielkie emocje ćwierćfinałowe już jutro. Najpierw siatkarze zmierzą się z drużyną ze Stanów Zjednoczonych (środa, godz, 19 czasu polskiego), później piłkarze ręczni powalczą z Chorwacją (ok. 1.30 czasu polskiego w nocy ze środy na czwartek).

Już dziś trzymamy kciuki za nasze reprezentantki w kajakarstwie ( finały z udziałem Polek już po godzinie 14-tej) oraz za Karola Hoffmanna, który przed godziną 15 powalczy o medal w trójskoku.

W środku nocy, ok. 3.30, rozpocznie się bieg finałowy kobiet na 1500 m, z udziałem naszej reprezentantki, Sofii Ennaoui.

 

źródło:http://sport.se.pl/, http://sportowefakty.wp.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content