11 listopada kolejna akcja sprzątania brzegów Raby- i Ty możesz się przyłączyć

„Przyjaciele Raby” wraz Koalicją Ratujmy Rzeki / Save the Rivers Coalition z okazji Święta Niepodległości organizują kolejną już akcję sprzątania rzek. Chodzi o to, aby w tym szczególnym dniu dla Polski zrobić coś pożytecznego i jednocześnie zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania wód naszego kraju.

Jak zapewniają pomysłodawcy, akcja jest bardzo prosta: 11 listopada wystarczy posprzątać fragment rzeki ze śmieci. Nad Rabą worki można zostawić pod: nowym mostem w Dobczycach i starym mostem w Gdowie. W pozostałych miejscowościach należy przetransportować odpady do odpowiednich punktów zbiórki ustalonych z gminami lub PSZOK. Po sprzątaniu, z flagą Polski w ręce (pamiętajmy o szacunku dla flagi), zrobić sobie zdjęcie w miejscu, które oczyściliśmy (najlepiej zrobić zdjęcia porównawcze przed i po). Zdjęcia z akcji można przesłać na adres email kontakt@przyjacieleraby.pl. Zostaną zamieszczone we wspólnej okazjonalnej galerii na Facebook.

Pamiętajmy by w związku z pandemią sprzątać indywidualnie, nie tworzyć grup, trzymać dystans i zachowywać reżim sanitarny.

więcej szczegółów: zobacz tutaj
 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content