Kwiecień w naszych szkołach

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów nie mogli w kwietniu narzekać na brak emocji  i wydarzeń.  Już na samym początku miesiąca szóstoklasiści zdawali swój pierwszy ważny egzamin- sprawdzian szóstoklasisty. Kilka dni później ich starsi koledzy z trzecich klas gimnazjów podeszli to egzaminów sprawdzających ich wiedzę nabyta w szkole. Ale obok tych stresujących wydarzeń były także zawody sportowe, obchody rocznicy Chrztu Polski czy Święta Ziemi. Zapraszamy  czytelników na przegląd kwietniowych wydarzeń z życia naszych szkół.

Niegowić

14 IV 2016 roku w Szkole Podstawowej w Niegowici odbyła się uroczysta akademia z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Uczniowie klasy III przedstawili scenę chrztu naszego władcy Mieszka I w 966 roku, którą poprzedziły narady z książęcymi doradcami i małżeństwo z chrześcijańską księżniczką Dąbrówką. Polski książę świadomie podjął  decyzję, dzięki której Polska stała się liczącym państwem w średniowiecznej Europie. Od tego wydarzenia minęło 1050 lat. Na koniec uroczystości chór szkolny pod dyrekcją p. Marii Żyły zaśpiewał pieśń „Żeby Polska była Polską.
 Akademię przygotowały s. Anna Kmieć i p. Małgorzata Wilkońska

[Not a valid template]

źródło: http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl

 

Pierzchów

W sobotę, 23 kwietnia, uczniowie szkoły w Pierzchowie kręcili materiał filmowy, z którego powstanie teledysk w ramach projektu „Bo Warto Pamiętać…” fundacji „Bo Warto”. Na pewno pokażemy Wam efekty pracy na naszym portalu.

Dzień wcześniej, 22 kwietnia uczniowie tejże szkoły brali udział w obchodach „Dnia Ziemi”. Akcja ta prowadzona jest corocznie wiosną, a jej celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Podczas tego przedsięwzięcia uczniowie sprzątali m.in. okolice szkoły oraz Kopca.

[Not a valid template]

źródło: www.sppierzchow.gdow.pl

Zręczyce

W dniu 15 kwietnia 2016 roku w szkole w Zręczycach odbyła się żywa lekcja historii przeprowadzona przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” na temat: Imperium Rzymskie i tradycje antyku. Program spotkania obejmował bardzo ciekawe zagadnienia: wprowadzenie do epoki; opis ekwipunku i uzbrojenia legionisty z I w. n. e.; ubranie obywatela rzymskiego; walki gladiatorów, techniki posługiwania się bronią białą, wierzenia antyczne, rzymskie prawo i kary. Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiła możliwość bezpośredniego udziału w takich częściach zajęć jak:  egzamin na legionistę, trening szermierczy, małe tortury, przymierzanie hełmu legionisty i gladiatora, indywidualne poznawanie rzymskiego uzbrojenia.

[Not a valid template]

Tydzień później, 22 kwietnia, dziewczęta wywalczyły tytuł  Wicemistrzyń Powiatu Wielickiego. Zawody w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych odbyły się w  hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szarowie. Serdecznie gratulujemy

 

[Not a valid template]

Natomiast 25 kwietnia odbył się w szkole w Zręczycach Dzień Ziemi, który na całym świecie był obchodzony 22 kwietnia. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Rozpoczął się wspólnym śniadaniem w klasach IV-VI. Następnie uczniowie klasy V i VI wystawili przestawienie pt. „Zadbaj o Ziemię i o siebie samego”, którego celem było promowanie zachowań proekologicznych i prozdrowotnych. Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi był Szkolny Przegląd Piosenki Ekologiczno – Przyrodniczej.  Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą przygotowała jedną piosenkę. Mali artyści śpiewali z wielkim zapałem, zachwycali strojem i choreografią. Kolejnym punktem była prezentacja transparentów wykonanych przez uczniów klas IV – VI, które promowały ekologiczny i zdrowy tryb życia. Na zakończenie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu.  Uczniowie klas IV –VI pisali test sprawdzający ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. Głównym organizatorem szkolnego Dnia Ziemi była pani mgr Magdalena Lenart.

[Not a valid template]

źródło: www.spzreczyce.szkolnastrona.pl/

 

Winiary

W szkole podstawowej w Winiarach 13 kwietnia uczniowie kl. I samodzielnie przygotowywali sałatkę wiosenną. Przynieśli składniki, pokroili je  i przy pomocy nauczyciela wymieszali doprawiając do smaku. Dowiedzieli się, że jedzenie surowych warzyw jest bardzo zdrowe.
Dwa dni później odbyły się kolejne warsztaty w kl. I z projektu „Nie pal przy mnie, proszę” pod hasłem „Co zrobić, aby zadbać o zdrowie?” Uczniowie pracowali podzieleni na grupy wg por roku w jakich się urodzili. Ich celem było wskazywanie sytuacji, w których będą umieli zadbać o zdrowie np. pora roku. Bardzo dobrze bawili się na zajęciach.

[Not a valid template]

źródło: www.spwiniary.gdow.pl

 

Gdów

W dniu 20 kwietnia, pod patronatem Samorządu Uczniowskiego, w  szkole podstawowej w Gdowie odbył się przegląd talentów pod hasłem „MY MAMY TALENT”. Atrakcjom nie było końca! Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zaangażowania oraz włożyli w występ mnóstwo pracy. Można było oglądać występy grup tanecznych, zespołów muzycznych, pokaz gimnastyki artystycznej, sztuczki magiczne, recytację wierszy, grę na instrumentach i wiele innych.

[Not a valid template]

źródło www.spgdow.szkolnastrona.pl

 

Szczytniki

W rozegranym w Zakliczynie Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym drużynowym bezkonkurencyjna okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Szczytnikach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż już od pięciu lat zawodnicy z tej szkoły stają na podium IMS, gdyby nie fakt, że w skład drużyny weszli uczniowie klasy IV – Kacper Turecki, Mateusz Kucharski oraz Konrad Wcisło pozostawili w pokonanym polu 11 innych szkół. Wszystkie spotkania rozstrzygnęli wynikami 3:0, tracąc w całym turnieju zaledwie 2 sety.

Jest to kolejny sukces uczniów trenujących w UKS Rokicie, gdyż na początku kwietnia również w Zakliczynie starsi koledzy uczniów ze Szczytnik uczęszczający do Gimnazjum w Niegowici okazali się najlepsi w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w tenisie stołowym drużynowym, a dziewczęta zajęły drugie miejsce. Gratulujemy.

[Not a valid template]

 źróło: www.gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content