10. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – Wieliczka 2016

W najbliższy weekend (1-3.04.2016) rozegrany zostanie jubileuszowy 10. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Do memoriału zgłosiło się 39 załóg rajdowych (w tym 15 w klasyfikacji 1. rundy rozgrywanego po raz pierwszy Historycznego Rajdowego Pucharu Polski).

Impreza poświęcona dwóm wspaniałym kierowcom rajdowym rozpocznie się w piątek – czyli już jutro. Właśnie w tym dniu odbędzie się badanie kontrolne na parkingu  Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego Solne Miasto w Wieliczce. O godzinie 18:00 zaplanowano II Galę Sportu Wielickiego z udziałem zaproszonych gości.

Sobota to dzień, w którym rozpocznie się wielkie ściganie. O godzinie 10:00 zaplanowano start – Wieliczka Solne Miasto. OS Brzegi „Campus Misericordiae” to pierwszy odcinek rajdu, który liczy 5,11 km. Następnie wieczorem około godziny 18:30 rozpocznie się nocny OS Wieliczka Rynek ze startem na ul. Dembowskiego.

W niedzielę zaplanowano ostatni OS rajdu – Kryterium Wieliczka o długości 2,25 km. Po zakończeniu rajdu zaplanowano oficjalne zakończenie.

W Memoriale swój udział zapowiedzieli m.in: Bryan Bouffier, Maciej Kot  czy Mariusz Stec

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej memoriału: Wśród gości specjalnych Memoriału będą m.in. Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski, którzy przeprowadzą pokazowe jazdy nową rallycrossową Fiestą. Będzie też Maciej Wisławski, rajdowy superpilot. Michał Kościuszko pojedzie samochodem z numerem „0”. W przejazdach pokazowych ujrzymy również oryginał Forda Sierra Cosworth, którym startował Marian Bublewicz, a także kilka replik rajdowych aut Janusza Kuliga

Mapki z trasami:

OS „Brzegi – Campus Misericordiae”

OS nocny „Wieliczka Rynek”

OS „Kryterium Wieliczka”

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany jest aby upamiętnić dwóch znakomitych, zmarłych tragicznie polskich kierowców. Janusz Kulig urodził się w Łapanowie. Był trzykrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych, dwukrotnym wicemistrzem Polski, wicemistrzem Europy, dwukrotnym mistrzem Europy Centralnej , mistrzem Słowacji. Zmarł 15 lutego 2004 roku wskutek wypadku komunikacyjnego na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie k. Bochni.

Marian Bublewicz był wicemistrz Europy w 1992 roku, Mistrz Polski w latach: 1975, 1983, 1987, 1989, 1990, 1991, 1992. Łącznie wliczając starty w innych klasach zdobywca 20 tytułów mistrzowskich w Polsce. Zmarł w szpitalu, w Lądku-Zdroju, na skutek ran odniesionych w wypadku podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego

[Not a valid template]

źródła: www.superos.pl, pl.wikipedia.org

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content