Żyj zdrowiej z Moim Gdowem

Od dziś co poniedziałek na naszym portalu ukazywać się będą artykuły w ramach nowego cyklu „ Żyj zdrowiej  z Moim Gdowem”. Będziemy rozprawiać się z dietetycznymi mitami, pokażemy, że jedzenie zdrowiej nie jest wcale takie trudne i drogie, a co najważniejsze będziemy edukować na tematy zdrowszego stylu życia. Naszym przewodnikiem w nowym temacie będzie magister dietetyki, mieszkanka Gdowa -Pani Karolina Kowal z Kuźni Diety. Poznajmy ją.

MG: Kiedy zaczęła się Pani przygoda z tzw. zdrowym stylem życia, z dietetyką?

KK: Swoją przygodę z dietetyką zaczęłam tak naprawdę od samej siebie- od dziecka zmagałam się z dodatkowymi kilogramami, dopiero w okresie licealnym postanowiłam to zmienić. I to mnie zainspirowało do podjęcia takiego kierunku zawodowego. Wybrałam studia z dietetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim- Collegium Medicum. Przez 5 lat uczyłam się łączyć wiedzę żywieniową oraz medyczną. Dlatego też obecnie zajmuję się zarówno odchudzaniem osób, jak i dietoterapią różnych schorzeń, jak przykładowo: cukrzycą, celiakią, insulinoopornością, Hashimoto i niedoczynnością tarczycy, chorobami przewodu pokarmowego oraz endokrynologicznego i wielu innych.

MG: Co jest najważniejsze w Pani pracy?

 

KK: Moim głównym zadaniem w pracy z podopiecznymi jest edukacja żywieniowa, bo bez niej wszystkie działania na dłuższą metę nie mają sensu. Na pierwszym miejscu zawsze stoi zdrowie pacjenta, nie boję się wysłać go na dodatkowe badania, czy konsultacje. Często spotykam się z tym, że jestem pierwszą osobą, która zwraca uwagę na pewne objawy podopiecznego. Jako dietetyk zawsze utrzymuję stały kontakt z moim podopiecznym, myślę że zapewnia to mu komfort psychiczny, a także w razie czego zawsze mogę mu pomóc, czy wesprzeć.

 

MG: Co daje Pani największą radość w pracy?

KK: W pracy największą motywacją dla mnie jest obserwacja zmiany samopoczucia i wyglądu oraz poprawa stanu zdrowia mojego pacjenta. Cieszy mnie też fakt, że często moi podopieczni po jakimś czasie stają się dla mnie bliscy i utrzymujemy przyjacielskie relacje.

MG: Zaczynamy wspólną przygodę Mojego Gdowa z Kuźnią Diety. Czego mogą się spodziewać nasi Czytelnicy śledząc nowy cykl artykułów” Żyj zdrowiej z Moim Gdowem”?

KK: W tym cyklu będę poruszać tematy związane z szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Dowiemy się jak to jest z makaronem i ziemniakami, obalimy mit zakwaszenia organizmu, rozłożymy na czynniki pierwsze detoksy, czy porozmawiamy o glutenie. Na pewno warto śledzić ten cykl edukacyjny, gdyż mam nadzieje dzięki niemu ktoś z czytelników zdecyduje się na zmianę nawyków żywieniowych swoich i swojej rodziny.

Będziemy też czekać na komentarze Czytelników, może sami zaproponują nam tematy, które ich interesują. Spróbujemy się z nimi zmierzyć.

Po więcej informacji i wiedzy zapraszam na moją stronę na Facebooku: fb.com/kuzniadiety. Z chęcią odpowiem na Wasze pytania.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552