Zostań wolontariuszem i wyrusz na górskie szlaki- finał akcji „Czyste Tatry”

Co roku na tatrzańskie szlaki wyruszają tysiące wolontariuszy, wspieranych przez wszystkich Ambasadorów i Partnerów projektu Czyste Tatry. Każdy uczestnik wydarzenia zostaje wyposażony przez organizatorów w niezbędne akcesoria do sprzątania, czyli worki na śmieci i rękawiczki ochronne. Powodem do dumy, jest fakt, że każdego roku wolontariuszy jest coraz więcej, a odpadów coraz mniej! W ciągu siedmiu lat inicjatywę poparło łącznie ponad 20 tys. uczestników, którzy zebrali ze szlaków blisko 5 ton pozostawionych nieczystości.

W najbliższy weekend, tj. 26-27 lipca na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem odbędzie się ósmy finał akcji „Czyste Tatry”. Inicjatorem projektu jest Pan Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar.

W tym roku czeka na Was jeszcze więcej niezapomnianych atrakcji, niespodzianek, ekologicznych warsztatów i spotkań z wyjątkowymi ludźmi, których łączy dbałość o środowisko naturalne i miłość do polskich gór. Dla najmłodszych jedną z atrakcji będzie możliwość oczyszczania szlaków górskich wraz z Youtuberami, z Rezigiuszem na czele oraz innymi Ambasadorami.

Będziemy sprzątać, ładować baterie na koncercie, bić rekord Polski i uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych. Wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat Czystych Tatr pozostają niezmienne!- tak do udziału zapraszają organizatorzy akcji.

Od ośmiu lat społeczność skupiona wokół Czystych Tatr udowadnia, jak ważne jest dbanie o naturalne piękno górskiego krajobrazu. Dzięki  zaangażowaniu Wolontariuszy i aktywnej postawie, konsekwentnie buduje się świadomość ekologiczną i inspiruje innych do odpowiedzialnego zachowania.

Obecnie trwa rejestracja wolontariuszy online. Możliwa będzie również rejestracja na miejscu w piątek i sobotę podczas finału akcji.

Więcej szczegółów oraz możliwość rejestracji na stronie:www.czystapolska.org

źródło: czystapolska.org.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: