Zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Giermka

W sobotę 21 września o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa pana Grzegorza Giermka.

Pan Grzegorz jest mieszkańcem Tomic, ukończył Liceum Plastyczne w Krakowie i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie na Wydziale Wychowania Plastycznego. Pracuje jako nauczyciel, zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem na tkaninach, grafiką – głównie linorytem, rysunkiem, ikoną, projektuje znaki graficzne, ponadto pisze wiersze i scenariusze.  Związany jest z Galerią Sztuki Bałysówka w Tomicach i Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej. Brał udział w wystawach Wadowickiego Środowiska Artystycznego, wystawach indywidualnych w Wadowicach, Oświęcimiu, Andrychowie, Krakowie. Jego prace są w zbiorach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. W naszym Centrum Kultury zaprezentuje ikony i pejzaże. Wystawę będzie można zobaczyć  od 21 września do połowy października.

Podczas wernisażu odbędzie się mini recital muzyki klasycznej. Wystąpią w duecie:

pani Aleksandra Szota – Prószyńska – skrzypce i pani Małgorzata Włodarczyk – gitara. W programie: F. Schubert – Die Nacht, L. Boccherini – Menuet, N. Paganini – Sonata na skrzypce i gitarę, E Granados – Andaluza.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552