Zachęcamy do aktywnego wypoczynku

Nadszedł wyczekiwany weekend po pierwszym tygodniu nauki. Zachęcamy do spędzania najbliższych dni rodzinnie, na świeżym powietrzu. Proponujemy spacery lub wycieczkę rowerową po naszej nowej trasie.

W obiektywie Mojego Gdowa:

A tak naszą ścieżkę opisuje portal Velo Małopolska:

„W ramach pierwszego etapu prac nad pętlą pieszo-rowerową w Dolinie Raby powstało ok. 5,5 km trasy VeloRaba (ok. połowa z tego dystansu to nowy, asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy, a reszta to oznakowane spokojne drogi lokalne). W sąsiedztwie trasy powstało Miejsce Obsługi Rowerzystów. Na razie polecam zwiedzać to tylko lokalnie, bo reszta trasy VeloRaba zarówno przed, jak i za tym odcinkiem na terenie Gdowa pozostaje nadal na etapie koncepcji. Jest to co prawda przejezdne w terenie, ale miejscami bywa mocno błotniście.

Ale polecam zwiedzić, w szczególności, że powstały tu dwie nowe strefy rekreacji po obu stronach rzeki. Jak zrobić sobie z tego nowego odcinka pętlę i propozycje innych szlaków po okolicy znajdziecie na stronie www.zarabiegdow.pl/szlaki-rowerowe/

Inwestycje w Gdowie to tylko część większego projektu, w które zaangażowały się również pozostałe gminy (Kłaj, Drwinia, Dobczyce). Jego celem jest podniesienie atrakcyjności całej Doliny Raby, a elementem spinającym wszystkie te jak na razie punktowe inwestycje ma być w przyszłości trasa VeloRaba.”

Autor: admin

Udostępnij post na: