Z życia szkół…

Zdecydowanie odwiedziny Mikołaja i wycieczki mikołajowe zdominowały dzisiejszy wpis „z życia szkół”.  A co jeszcze ciekawego wydarzyło się w szkołach w zeszłym tygodniu?

Książnice

Mikołajkowa wycieczka kl. 0-III

Dnia 5 grudnia 2019 roku  uczniowie klas 0, I,II i III  uczestniczyli w „Mikołajkowym wyjeździe do Krakowa”.  Pierwszą atrakcją wycieczki  był seans w kinie Cinema City, gdzie uczniowie obejrzeli film pt.” Baranek Shaun” następnie udaliśmy się do Centrum Rozrywki Go Kidz – jedno z najpopularniejszych miejsc sportowo – rozrywkowych w Krakowie. Uczestnicy  mogli spożytkować nadmiar energii – korzystali z szeregu atrakcji na terenie parku: trampoliny, baseny wypełnione gąbkami, zjeżdżalnie, zabawy integracyjne. Nie zabrakło długo wyczekiwanego tego dnia Św. Mikołaja, który obdarował każdego z uczestników słodką niespodzianką. Uczniowie wrócili do domu w dobrych humorach i na pewno ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.

Mikołajkowa wycieczka kl.IV-VI

03.12.2019r. klasy IV, V i VI pojechały na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem naszego programu było kino Cinema City w Plazie. Tu obejrzeliśmy niezwykle wzruszający film pt. „Był sobie pies 2”. Nie spodziewaliśmy się jednak, że wyciśnie z nas tyle łez. Płakaliśmy wszyscy (nawet ci z nas, którzy temu głośno zaprzeczają:). Okazało się, że wrażliwość jest naszą wspólną cechą! Następnie pojechaliśmy do Parku Trampolin GOJump, by tam wyskakać się za wszystkie czasy. Udowodniliśmy, że mamy mnóstwo energii i potrafimy się dobrze bawić. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Teraz czekamy na kolejny miły dzień – 6 grudnia. Wierzymy, że św. Mikołaj o nas nie zapomni.

POLSKA- MOJA OJCZYZNA- warsztaty

We wtorek 03.12. przedszkolaki oraz uczniowie kl.1-3 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w naszej szkole pt. Polska – Moja Ojczyzna.” Program warsztatów był przygotowany dla dzieci młodszych i utrwalał informacje związane z naszą ojczyzną: położenie geograficzne, ważniejsze miasta, rzeki, góry Polski, najciekawsze miejsca. Odbiorcy mogli przyswoić podstawową wiedzę na temat naszego kraju. Krótko zaprezentowano także dawne ubiory w poszczególnych regionach kraju oraz ich atrybuty. Następnie poruszono temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Przybliżono postać Józefa Piłsudskiego, a przede wszystkim jego legionów walczących o wolność. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i wykonał sobie zdjęcie w mundurze I Brygady Legionów Piłsudskiego.

Winiary

Dnia 9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy II, III i oddziału przedszkolnego wybrali się na Mikołajki do Kampusu Wielickiego. W programie zaplanowana była projekcja filmu „Kraina Lodu II” oraz warsztaty w Kuźni Wiedzy. Bohaterem warsztatów był suchy lód. Oj, co się działo!! Proszę, zobaczcie sami.         

Każdy lubi misie i inne maskotki. Niektóre są małe a inne gigantyczne. Swoje maskotki zaprezentowali drugoklasiści w piątek 6 grudnia 2019 r. w czasie imprezy z okazji Dnia Pluszowego Misia. Czytelnikiem Jesieni została Alicja Zimirska!

W piątek 6 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – wyczekiwany przez wszystkich Mikołaj oraz diabełek.

3 grudnia 2019 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym punktem programu był spektakl pt. „Kwiat paproci” w Teatrze Słowackiego oraz targi bożonarodzeniowe na krakowskim Rynku.

 

Niegowić

10 grudnia klasa VII wybrała się na wycieczkę Mikołajowa do Galerii Plaża, gdzie grali w kręgle i obejrzeli film „Last Christmas”. 

W dniu 6 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Panel Koleżeński podsumowujący czteroletnie działania w ramach Oceniania Kształtującego.

Panel ten składał się z dwóch części – WIZYTY W SZKOLE I DYSKUSJI PANELOWEJ. 

W pierwszej części brali udział  p. Agnieszka Hliwa  (moderator z ramienia CEO), zaproszeni nauczyciele ze Szkoły Podstawowej  w Babicach i ze Szkoły Podstawowej w Brodłach, nauczyciele naszej szkoły zaangażowani w projekt – p. Dorota Szostak (lider grupy), p. Katarzyna Tarnowska, p. Izabela Hutorowicz, p. Elżbieta Rudek, p. Małgorzata Wilkońska, p. Włodzimierz Wójtowicz oraz rodzice. Celem drugiej części spotkania  było przedstawienie uczestnikom panelu procesu pracy w szkole ze strategiami oceniania kształtującego oraz otwarta dyskusja na temat wdrażanych strategii i refleksja  o zmianach w szkole. więcej szczegółów: zobacz tutaj

Szlachetna Paczka

W sobotę 7 grudnia 2019 roku zawieźliśmy przygotowane paczki (było ich 11 Uśmiech) i zebrane pieniądze do punktu zbiorczego w Dobczycach, skąd  wolontariusz  (opiekun rodziny) wraz ze swoimi pomocnikami  dostarczyli  je wybranej przez nas rodzinie. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony opał, który pozwoli  panu Tadeuszowi i pani Zofii  lepiej przygotować się do nadchodzącej zimy. 

6 grudnia to wyjątkowy dzień, który kochają wszystkie dzieci.  – Mikołaj rozdaje prezenty. 

W dniu dzisiejszym klasy pierwsze i  drugie naszej szkoły  w poszukiwaniu Mikołaja  zjechały ponad 220 metrów pod ziemię. W długim podziemnym korytarzu przywitał nas  diabeł, który wcale przyjaźnie nie wyglądał.  Wymachiwał swoimi widłami i nie miał ochoty wpuścić nas do Mikołaja. Zażądał nawet okupu w postaci jednej z pań. Nie daliśmy się. Udało się. Mikołajki w Kopalni Soli Bochnia to 3,5 godziny świetnej zabawy z różnymi  atrakcjami.  Wizyta w Mikołajkowej Krainie, spektakl teatralny, zajęcia plastyczne i dyskoteka z animatorami. Niezapomniane spotkanie i  miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia z Mikołajem.

 

Wiatowice

Charytatywny Bieg Mikołajkowy

W sobotę niektórzy uczniowie klasy VII i VIII wraz z polonistką panią Katarzyną Nawrot uczestniczyli w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym w Puszczy Niepołomickiej. Pasją pani Kasi jest bieganie i pomaganie innym. Swoim hobby skutecznie zaraża uczniów naszej szkoły. Uczniowie wzięli udział w Wirtualnym Charytatywnym Biegu Mikołajkowym, z którego 50% dochodu przeznaczone zostało na Fundację Mimo Wszystko. Pozostała kwota finansuje medale, które przyjdą do naszych uczniów pocztą. Gratulację należą się Erykowi z klasy 8, który był najszybszy. Dla niektórych 5km okazało się trudnym dystansem. Jednak mottem tego biegu niech pozostaną słowa: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą. Bieg ukończyli wszyscy!!! Niektórzy chcą kolejnych takich akcji, dlatego na pewno będzie powtórka.

Mikołaj w szkole

6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Długo oczekiwany gość pojawił się  o godz. 11.00, aby wręczyć wymarzone prezenty. Największą radość sprawił przedszkolakom i uczniom młodszych klas, które z niecierpliwością go wypatrywały i śpiewały piosenki zapraszające do naszej szkoły. Również klasy V,VI I VII włączyły się w mikołajową zabawę oraz podtrzymywanie tradycji, a tradycja jest fundamentalną wartością w życiu człowieka. Każdy z nas, na co dzień doświadcza tego, co wiąże się z tradycją rodzinną, regionalną, narodową, religijną.  Dlatego tak ważne jest pielęgnowanie tego, co najlepsze z przeszłości naszych przodków i budowanie własnej tradycji rodzinnej wplecionej w życie społeczności, w której żyjemy.

Mikołajkowy wyjazd do Krakowa

5 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiatowicach udali się mikołajkową wycieczkę do Krakowa. Klasy młodsze odwiedziły Park Rozrywki GOKIDZ, a klasy starsze Interaktywne Muzeum Flipperów. Wyjazd miał charakter rekreacyjny i był prezentem od Rady Rodziców.

 

Zręczyce

Święty Mikołaj w Naszej Szkole – 06.12.2019 r.

A tak wyglądały przygotowania do powitania Św. Mikołaja

Kiermasz świąteczny – 04.12.2019 r.

„Niech żyją górnicy” – zajęcia w klasie 0 „b”

Z okazji Barbórki – święta górników, w oddziale przedszkolnym 0 „b” zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było zapoznanie dzieci z pracą górnika, wyglądem munduru galowego oraz historią powstania węgla. Poprzez uczestniczenie w górniczej zabawie dzieci kontynuowały poznawanie różnych zawodów, w tym przypadku górnika oraz uczyły się szacunku dla jego ważnej i niebezpiecznej pracy. Przeliczanie brył węgla w wagonikach, porównywanie, który wagonik ma ich najwięcej, a który najmniej, były okazją do rozwijania umiejętności matematycznych. Samodzielnie wykonane czapki górnika, które ozdobiły głowy dzieci, stały się potwierdzeniem całodziennej intensywnej pracy.

 

Pierzchów

Mikołajki, 06.12.2019r.

 

Kraków – wycieczka kl. I i III

 

Szczytniki

6.12 w naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień- Mikołajki.

Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzu uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach albo rogach renifera. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj. Był to dobry znak, świadczącym o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Serdecznie dziękujemy św. Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dla każdego w tym dniu znalazło się „słodkie co nieco”. Było dużo radości i uśmiechów.

 

Bilczyce

Kody QR na kole matematycznym

Uczniowie klasy 7 uczestnicząc w zajęciach koła matematycznego mieli okazję wykorzystać swoje smartfony z zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR. W klasie rozmieszczone zostały kody, które uczniowie sczytywali, a następnie rozwiązywali wyświetlone na ekranie telefonu zadanie. Każdy uczeń rozpoczynał rozwiązywanie zadań od innej stacji zadaniowej. Poprawne rozwiązanie zadania prowadziło go do kolejnej stacji, natomiast błędne – z powrotem do zadania już rozwiązanego.  Uczniowie pracowali z zaangażowaniem, wykonanie zadań ze wszystkich stacji dostarczyło im ogromnej satysfakcji. 

Akcja „Wylosuj Anioła”

Uczniowie klasy 6 w okresie przedświątecznym wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła”, która polega na przygotowaniu i wysłaniu kartek z życzeniami i słowami wsparcia dla chorych dzieci, które są pacjentami oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej. Na godzinie wychowawczej, każdy z uczniów miał okazję stać się czyimś „Aniołem Stróżem” i poprzez napisanie kilku słów od siebie okazać wsparcie tym, którzy tego potrzebują. Mamy nadzieję, że dzięki temu na niejednej twarzy pojawi się uśmiech. 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem6 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem. Dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przywitały Mikołaja piosenką. Najmłodsi, czyli dzieci z zerówki podarowały Mikołajowi czekoladowe babeczki, które samodzielnie przygotowały i udekorowały. Następnie każdy otrzymał od Mikołaja prezent. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie zdjęcie z naszym wspaniały gościem.

Kiermasz świąteczny

W klimat świąt  Bożego Narodzenia wprowadza nas Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Pięknie nakryte stoły w Domu Strażaka uginały się od ozdób świątecznych. Nie brakowało stroików, choinek, aniołków, sianka, bombek, pierników i wielu, wielu wspaniałości świątecznych. Można było miło spędzić czas przy kawie, herbacie i pysznym ciasteczku. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci.

Pieczemy babeczki dla św. Mikołaja

 4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego piekły czekoladowe babeczki. Przed przystąpieniem do pracy dzieci założyły swoje fartuszki i dokładnie umyły ręce. Każdy miał do wykonania jakieś zadanie, wszyscy po kolei wsypywali składniki do miski i je mieszali. Na koniec dzieci wkładały przygotowaną masę do foremek. Po upieczeniu wszystkie babeczki zostały udekorowane kolorowymi ozdobami. Część z nich dzieci podarowały świętemu Mikołajowi, resztę zjadły na deser. Wszystkim bardzo podobała się zabawa w małych kucharzy.

Czytamy z misiem

W oddziale przedszkolnym realizowany jest projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury.” Przychodzą do nas także specjalni goście, którzy czytają nam wybrane książki

Maszy proste

źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/, 

http://sppierzchow.gdow.pl/; https://spszczytniki.szkolnastrona.pl/, https://spbilczyce.edupage.org/news/, https://spksiaznice.edupage.org/, https://spniegowic.szkolnastrona.pl/

 

Autor: admin

Udostępnij post na: