Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń „Z życia szkół”

Wiatowice

Wycieczka do Żywca i na górę Żar – 16.05.2019

Bilczyce

16 maja uczniowie klas VII – VIII pojechali do Muzeum w Oświęcimiu i Brzezince. Wyjazd miał na celu zapoznanie uczniów z historią obozu, w którym podczas drugiej wojny światowej zginęło wiele milionów ludzi różnych narodowości. Wejście do obozu otwierała brama, na której widniał napis Arbeit macht frei. Na terenie Auschwitz, niektóre bloki i budynki obozowe pełniły specjalne funkcje. Znajdowały się w nich liczne fotografie i przedmioty codziennego użytku. Pod ścianą straceń, gdzie wykonywane były wyroki na więźniach, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar.  Drugi etap wycieczki stanowił dawny obóz w Brzezince. Istotnym elementem tego miejsca jest pomnik upamiętniający ofiary obozu. Duża część obozu została zniszczona przez Niemców opuszczających to miejsce zimą 1945 roku. Zachowały się jednak murowane baraki, w których panowały nieludzkie warunki. Wycieczka ta była ważną lekcją w życiu uczniów.

Szczytniki

Projekt ,,Piękna nasza Polska cała II”

W maju uczniowie klasy I zrealizowali następujące zadania:
 Zajęcia tematyczne: ,, Powiewa flaga biało-czerwona.”,  Nauka piosenki ,,Flaga biało-czerwona.”, Warsztaty plastyczne ,,Te polskie kwiaty dla Mamy i Taty.”, Nauka piosenki ,,Mama Królowa.”, ,,Sadzenie roślin w ogrodzie w trzech krokach.”

Winiary

„Talent Małopolski 2019” – taki tytuł wyśpiewała w finale wojewódzkim uczennica kl. VI Małgorzata Grochal 
zdobywając główną nagrodę. Swoją statuetkę odbierze9 czerwca w „Piwnicy pod Baranami” na koncercie laureatów. 

Gratulujemy!

Zręczyce

Pokaz mody w klasie drugiej- kolekcja wiosenna

Smoothie jest trendy-   W klasie VI na zajęciach techniki uczniowie przygotowywali zdrowe i smaczne koktajle owocowe- smoothie.

źródło: www.spwiniary.gdow.pl, www.spzreczyce.szkolnastrona.pl, spszczytniki.szkolnastrona.pl, www.spbilczyce.edupage.org, http://www.spwiatowice.szkolnastrona.pl, 

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: