Z życia szkół…

Zapraszamy na kolejny przegląd wydarzeń z życia naszych szkół. W poszczególnych szkołach odbywają się niecodzienne lekcje, konkursy, wycieczki, spotkania z ciekawymi gośćmi. To co połączyło szkoły w ubiegłym tygodniu to uroczystość 11 listopada. Z tej okazji we wszystkich placówkach odbyły się uroczyste akademie.

Marszowice– Spotkanie z pszczelarzem

 

Niegowić- Warsztaty pt.: ” Zasady efektywnego uczenia się”

Nauczyłęś się już? – to pytanie spędza sen z powiek wielu uczniom…

Niedawno w Szkole Podstawowej w Niegowici  na zaproszenie p. Agnieszki Tekieli, gościliśmy panią Elżbietę Kopytek z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Pani psycholog przeprowadziła warsztaty pt.: Zasady efektywnego uczenia się. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klasy IVa i IVb oraz chętni rodzice. Podczas dwóch godzin lekcyjnych uczniowie pracując metodą warsztatową, oceniali swój sposób uczenia się, miejsce, w którym się uczą oraz wykonywali szereg ćwiczeń. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne opracowanie „Zasad efektywnego uczenia się”, które zostały przedstawione w formie plakatu.

Jaroszówka

W środę, 8 listopada, przypadał Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania. Społeczność naszej szkoły nie mogła przejść obojętnie obok tego wydarzenia. Już od rana było bardzo pracowicie. Obchody tego dnia zostały podzielone na dwie części- teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej uczniowie przygotowywali Nową Piramidę Żywienia i Aktywności Fizycznej. Wykonywali również prezentację nt. zdrowego żywienia. Uczestnicy projektu „Kierunek przyszłość”, mogli pochwalić się umiejętnościami zdobytymi podczas zajęć z informatyki i stworzyli animacje przedstawiające aktywny wypoczynek. Młodsi uczniowie pod opieką starszych kolegów i koleżanek i pod czujnym okiem nauczycieli przygotowywali zdrowe kanapki i przekąski. Przedszkolaki wykonały plakat przedstawiający ” Zdrowisię” i ” Niezdrowitka”. Po wytężonej pracy mogliśmy podziwiać wspólnie wykonaną pracę oraz posmakować zdrowych kanapek i przekąsek. Życząc sobie wzajemnie smacznego, uczniowie zastanawiali się, jak ten dzień będą obchodzić w następnym roku 😉

Anna Małysz

 

Bilczyce

6 listopada odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas IV – VI, z czego 6 zakwalifikowało się do etapu gminnego. 

Nauka języka angielskiego może być łatwa i przyjemna. Przekonują się o tym uczniowie klasy trzeciej. Tym razem z piosenką o dzikich zwierzętach.

Gdów

W poniedziałek 30 października 2017 r oddziały przedszkolne 0a i 0b pod opieką wychowawczyń obejrzały w MGOK-u w Dobczycach przedstawienie p.t. „Bajka o Szewczyku”. 

Widzów zachwyciła piękna scenografia i kostiumy. Dzieci były urzeczone grą aktorów oraz sztuczkami cyrkowymi wplecionymi w fabułę teatrzyku. To niezwykłe interaktywne widowisko na długo pozostanie w pamięci małych odbiorców. 

 

Ponadto w większości szkół w ubiegłym tygodniu odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości:

źródło: www.spmarszowice.edupage.org/?, www.spgdow.szkolnastrona.pl, www.spzreczyce.szkolnastrona.pl,  www.spjaroszowka.szkolnastrona.pl/, www.spbilczyce.edupage.org; www.spniegowic.szkolnastrona.pl, 

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: