Z wizytą u przedszkolaków…

Zima, zima!!! Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają.  To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc.

„Pszczółki” postanowiły skorzystać z uroku zimy i pobawić się na śniegu w  przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa):) Dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wrócili do przedszkola na ciepły posiłek. Było wesoło i radośnie.

 

Przedszkolne andrzejki

Tradycja andrzejek sięga dalekiej przeszłości, to piękny i polski zwyczaj. Aby o tym nie zapomnieć grupa „Stokrotek” przybliżyła historię tej uroczystości występując w przedstawieniu „Staropolskie andrzejki”. Dzieci opowiedziały w wierszach, piosenkach, tańcu i grze na instrumentach jak toczyło się życie dawniej na wsi i jak ludzie pod koniec listopada świętowali zakończenie zbiorów. Przed rozpoczęciem adwentu, który miał przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, hucznie się bawiono, a nawet wierzono we wróżby i czary.  Przywiązani do tradycji podtrzymujemy te zwyczaje. W ostatni więc dzień listopada odbył się bal andrzejkowy w przedszkolu. Dzieci w pięknych strojach bawiły się na przedszkolnej auli. Wspólne tańce, zabawy i wróżby sprawiły, że był to niezwykły dzień w każdej grupie.

 

Dnia 30 listopada 2017r. w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z oddziału Kaczuszek i Rybek. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowaniu karteczek z zawodami itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Dzieci brały udział w zabawach tanecznych z balonami. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Andrzejki dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 

W dniu 30.11.2017r., najstarsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w auli przedszkola w spotkaniu z p. Łukaszem Wierzbickim, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem. Jest on autorem takich książek jak: „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Drzewo”, „Mity słowiańskie”, „Wokół świata na wariata” i innych opowieści. Nasi wychowankowie mieli niezwykłą opowieść o Afryce, popartą wyświetlanymi zdjęciami/ wspomnienia p. Łukasza z podróży/, efektami dźwiękowymi, jak również ciekawym przekazem prowadzącego spotkanie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, rozwiązywały wiele zagadek związanych z dżunglą, ilustrowały ruchem, wykazały się dużą wiedzą w zakresie omawianego tematu. Spotkanie to na pewno zachęci wielu z Nas do przeczytania książek tego podróżnika i pogłębienia wiedzy o tym jakże odległym kontynencie.

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: