Wymiana polsko-niemiecka

W nocy 3 sierpnia młodzież strażacka wraz z opiekunami z terenu naszej gminy wyruszyła do niemieckiego Lauenhagen na ośmiodniową wymianę polsko-niemiecką. Po ponad dwunastu godzinach podróży szczęśliwie i bezpiecznie dojechali na miejsce, gdzie zostali zakwaterowani w przydzielonych namiotach.

Atrakcji w czasie wyjazdu nie brakuje. Jest czas na zabawę i integrację, a także na poznawanie nowych miejsc. Uczestnicy wymiany mieli okazję zwiedzić budynek oraz wyposażenie straży pożarnej w Stadthagen. Wszyscy z zaciekawieniem podziwiali sprzęt jakim dysponują tamtejsi strażacy. Innego dnia zwiedzili Hamburg a także muzeum Miniatur Wunderland. Niewątpliwie na długo w pamięci młodzieży zostanie wizyta w straży pożarnej na lotnisku wojskowym. Uczestniczy polsko-niemieckiej wymiany młodzieży zobaczyli specjalistyczne wozy bojowe stacjonujące na lotnisku, a także starty i lądowania maszyn wojskowych.

Nie ma czasu na leniuchowanie. Młodzież pod czujnym okiem opiekunów  aktywnie spędza swój wolny czas. Grają w piłkę nożną i siatkówkę, próbują sił w piłkarzykach, minigolfie i w strzelaniu z łuku. Wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec poznawali tajemnice życia pszczół, oraz uczestniczyli w grze miejskiej. Nie brakuje wypadów na wspólne zakupy i wieczorów spędzonych przy grillu. 

Życzymy spokojnej drogi powrotnej.

źródło: FB OSP Gdów

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na: