Władysław Kosiniak – Kamysz spotkał się z mieszkańcami Gdowa

Wczoraj gościliśmy w Gdowie Posła na Sejm RP Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na początku zebrania Gospodarz Gminy Gdów – Zbigniew Wojas powitał zgromadzonych gości. Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy gminy Gdów i okolicznych miejscowości, przedstawiciele organizacji społecznych oraz kluby sportowe. Była okazja do wspomnień o tym co dla nas Polaków jest ważne o jedności, braterstwie oraz o ogromnym znaczeniu rodziny, tradycji, kultury.

W kolejnej części spotkania rozmawiano o wybitnych postaciach, które odznaczyły się ogromnymi zasługami dla naszego kraju. W związku z bardzo ważnym wydarzeniem, które już na zawsze zapisze się na stronach historii, czyli otrzymaniem przez Olgę Tokarczuk Nagrody Nobla poseł wspomniał również innych literackich noblistów: Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza czy Wisławę Szymborską.

10 październik był również okazją do wspomnienia działalności gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bowiem dokładnie 7 lat temu to właśnie Władysław Kosiniak-Kamysz inaugurował jego powstanie.

Każdy miał możliwość zadawania pytań, mówienia o swoich wątpliwościach dotyczących przyszłości naszego kraju. Poseł udzielał wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie i z dużym zainteresowaniem słuchał o problemach z jakimi spotykają się na co dzień nasi mieszkańcy. Wspólnie z doświadczonym samorządowcem Wojciechem Kozakiem przedstawiali rozwiązania, które spotkały się z dużym uznaniem zgromadzonych uczestników.

Autor: admin

Udostępnij post na: