Weź dotacje i rozkręć biznes

Prowadzisz biznes w Małopolsce? Chcesz rozwinąć skrzydła, zainwestować, poszerzyć zakres działań, ale zastanawiasz się skąd wziąć na to wszystko środki? Pamiętaj, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 możesz liczyć na konkretną pomoc w realizacji swoich pomysłów. 

16 mln zł na Bony na innowacje

Do końca czerwca 2019 r. można starać się o „Bon na innowacje”. Czym powinna być ta innowacja? To zmiana, która coś ulepsza. To nowy produkt wzbogacający dotychczasową ofertę firmy, unowocześniony proces produkcji towaru, czy usługa, której do tej pory przedsiębiorstwo nie świadczyło. Przedsiębiorcy z mikro, małych i średnich firm mogą otrzymać bezzwrotną dotację w celu podniesienia innowacyjności przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – jego konkurencyjność.

Konkurs przewiduje dwie możliwości wsparcia – w ramach dużego lub małego bonu na innowacje. Pierwszy pozwala uzyskać dofinansowanie na usługę, której koszty sięgają nawet do 200 tys. zł. Natomiast mały bon to szansa na wsparcie dla mniejszych projektów o wartości do 50 tys. zł. Dofinansowanie pokrywa aż 85% poniesionych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Proces aplikowania jest przyjazny dla wnioskodawców:
• konkurs podzielony na rundy,
• formularz wymaga podania minimum informacji, jakie są potrzebne, by ocenić projekt,
• decyzja o dofinansowaniu jest podejmowana do dwóch miesięcy od zakończenia rundy naboru.

Konkurs będzie trwać do 30.06.2019 r.

21 mln zł dla początkujących

Na firmy, które działają na rynku nie dłużej niż dwa lata i chcą wprowadzać na rynek nowe lub znacząco udoskonalone produkty czeka pula 21 mln zł. Dotacje sfinansują projekty, które korzystają z wyników prac B+R, wynalazków objętych ochroną patentową i zabezpieczonych prawami wzorów użytkowych. Na dofinansowanie projektów mikro i małe firmy będą mogły dostać 55% wsparcia, natomiast dla średnich przedsiębiorstw będzie to 45%.

Nabór wniosków rozpocznie się 30 maja 2019 r. i potrwa do 16 lipca 2019 r.

Jeśli nie dotacje to…

…małopolska pożyczka, która jest nie tylko alternatywą dla unijnych dotacji, ale także stanowi doskonałe uzupełnienie oferty banków. Na rozwój przedsiębiorstw można pożyczyć nawet milion zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Przedsiębiorcy mogą liczyć na niskie oprocentowanie, długi okres spłaty oraz prosty proces otrzymania pożyczki. Co ważne, projekt wspiera firmy, które ze względu na brak historii kredytowej nie otrzymałyby innej oferty na rynku. 

Ponadto dotacje na nowoczesną infrastrukture i badania i rozwój.

Więcej informacji znajdziesz na: malopolska.pl

źródło: malopolska.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552