W Liplasie, Gdowie i w Cichawie odbyły się warsztaty z techniki złocenia

W czasie ferii Pani Żaneta Bzdyl i Angelika Matras, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, działające w gdowskiej grupie artystycznej Gdów-Art, przeprowadziły warsztaty ze złocenia. Zajęcia odbyły się w Liplasie, Gdowie oraz w Cichawie. Na początku uczestnicy warsztatów tworzyli własne kompozycje na kartce papieru, które następnie złocili lub srebrzyli, następnie wykonywali tą samą techniką drewniane serca i zakładki do książek.

Temat warsztatów nie został wybrany przypadkowo. Razem z Angeliką znamy ten materiał od wieku lat i nie jest nam obcy. Towarzyszył nam w szkole, na studiach, a teraz mamy z nim styczność również w pracy. Szlakmetal, bo właśnie tę technikę złocenia pokazywałyśmy, nie jest powszechnie używany na zajęciach plastycznych w szkołach, a przy wyborze tematu sugerowałyśmy się tym, żeby było to coś nowego, ciekawego i coś co sprawia również frajdę– mówi Żaneta Bzdyl- Na warsztaty z ciekawością i chęcią przyszły nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Liczba osób przekroczyła nasze oczekiwania. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali naszych rad, bardzo chętnie wykonywali zadania i zrobili przepiękne pracę. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552