„Święto bajek”- dla dzieci i dla Marysi

Przedszkole Samorządowe w Gdowie oraz Centrum Kultury w Gdowie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami na przedstawienie teatralne pt. „Święto bajek”. 

Będzie to niezwykłe spotkanie z bohaterami ulubionych książek dla dzieci, gdyż aktorami będą pracownicy  i absolwenci naszego przedszkola. Przygotowaliśmy mix bajek, będą m.in smerfy, Czerwony Kapturek, Baba Jaga, krasnoludki, Calineczka i wiele innych postaci. Rozpoczął się gorący okres przygotowań, scenariusz, obsada, dekoracje, stroje… Obecnie trwają próby i wraz ze wzrastającą liczbą sprzedanych biletów rośnie trema a zarazem nadzieja na liczną widownię i udany spektakl – mówi Urszula Janicka, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie- Zainteresowanie przedstawieniem w środowisku przedszkolnym było tak duże, że postanowiłyśmy prosić o wparcie Centrum Kultury w Gdowie i udostępnienie hali sportowej.

Spektakl to pomysł nauczycielek przedszkola, które w ten sposób chcą pozyskać fundusze na terapię genową Marysi Miąsko. Dodatkową atrakcją będą „kwiatki” za „datki” dla Marysi oraz „lizaki” za uśmiech dla każdego dziecka.

Akcja dla Marysi, nie jest pierwszą akcją charytatywną naszego przedszkola. Dzięki takim działaniom nie tylko pomagamy, ale i uczymy naszych wychowanków wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii i kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących– dodaje Pani Dyrektor.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w siedzibie Przedszkola, w kawiarni „Pod Żaglami”, a także w Hali Sportowej bezpośrednio przed spektaklem (od godziny 15.00).

Przedstawienie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 marca, o godzinie 16.00

Autor: admin

Udostępnij post na: