Sukcesy sportowe reprezentantów z gminy Gdów

Tenis stołowy- Międzywojewodzkie Mistrzostwa Młodzików – Brzostek 19.05.2019

W grupie 24 zawodników Województwa Małopolskiego, którzy udali się do Brzostku na MMM znalazła się trójka zawodników UKS Gryf Gdów: Aleksandra Guzik, Kacper Turecki i Aleksander Pilch.

Ola wywalczyła brązowy krążek w grze pojedynczej i złoty w grze podwójnej. Kacper dwukrotnie pokłonił się do założenia krążków srebrnych. Olek zdobywał kolejne doświadczenia. Tym turniejem kategoria Młodzik zakończyła swój sezon.

17-19 maja w Budapeszcie odbył się Puchar Świata w Kick boxingu  – ostatni poważny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Wielicko-Gdowską Szkołę Walki Prime reprezentowało 5 zawodników: Filip Suder, Dominika Niemiec, Szymon Oblacinski, Aleksandra Kucharz oraz Mateusz Kucharz.

Każdy zawodnik toczył wyrównane pojedynki z rywalami z Węgier, Włoch, Austrii, Gwatemali, Chorwacji, Czech oraz Słowenii. Jedyny brązowy medal dla naszej ekipy przywiozła Aleksandra Kucharz, która walczyła w formule light-contact juniorek do 50 kg.

Była to cenna lekcja dla zawodników trenujących na co dzień w Wieliczce i Gdowie. Do kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w miejscowości Gyor na Węgrzech na dzień dzisiejszy powołani zostali Aleksandra Kucharz, Mateusz Kucharz ora Filip Suder. Wszyscy w formule pointifighting.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka, gminy Gdów oraz przy wparciu firmy Stalco.

Szkółka piłkarska Młoda Gdovia

Żaki – deszczowe zwycięstwo z Nadwiślanką

W deszczowe dzień przyszło się zmierzyć zawodnikom Gdovii i Nadwiślanki. Od początku meczu nasi zawodnicy starali się narzucić własny styl gry gościom z Nowego Brzeska i zepchnąć rywala do obrony własnej bramki. Mimo, że śliskie boisko i rzęsisty deszcz nieco utrudniało grę to udało się przeprowadzić sporo składnych, szybkich akcji i ostatecznie wysoko pokonać przeciwnika.

Gdovia I – Nadwiślanka Nowe Brzesko 12:2

 

Gratulujemy zawodnikom i trenerom sukcesów!!

źródło: FB UKS Gryf Gdów, FB: Szkółka Piłkarska Młoda Gdovia, FB: Wilicko-Gdowska Szkoła Walki Prime

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: