SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI III MODUŁU PROJEKTU ,,CZYTAM Z KLASĄ.”

Kasa I ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach zakończyła realizację III modułu ,,Naukowy zawrót głowy”.

Uczniowie wybrali lekturę Czesława Janczarskiego pt. ,,Jak Wojtek został strażakiem’’ i zrealizowali wybrane zadania do przeczytanej książki. Uzupełnili lekturniki, wędrowali po Mieście Zawodów poznając zawód strażaka. 4 maja czyli w Dniu Strażaka przeprowadzili wywiad z panami strażakami na temat: ,,Dlaczego zostałem strażakiem.’’ Uczniowie mieli również możliwość poznać sprzęt strażacki, mundury i wóz strażacki.

Dla dzieci było to bardzo ciekawe przeżycie i doświadczenie. Interesującym zadaniem było przygotowanie i prezentacja „Lektury na wieszaku”. Znalazły się na nich różne ciekawe przedmioty związane z lekturą np. : mundur strażacki, hełm, karteczki z cechami strażaków, rozwiązanie testu z lektury. Przygotowano WYSTAWKĘ na temat przeczytanej lektury. Znalazły się w niej portrety głównego bohatera Wojtka oraz biografia Czesława Janczarskiego.

Zrealizowano wybrane zadania ze scenariusza: dzieci w grupach stworzyły opis bohatera, zapoznały się atrybutami, które w swojej codziennej pracy wykorzystują strażacy oraz wykonano makietę remizy i wozu strażackiego.

Uczniowie zapraszają do obejrzenia fotorelacji z realizacji III modułu.

Autor: Redaktor2

Udostępnij post na:

Skip to content