Spędź ferie aktywnie

Trwają ferie zimowe. Nie każdemu dziecku udało się wyjechać, co nie oznacza, że ferie muszą być nudne, spędzone przed telewizorem. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Dziś proponujemy wizytę na lodowisku. Nie musisz mieć bardzo dużo czasu na tę rozrywkę, nawet po pracy zdążysz zorganizować rodzinny wypad:)

Nie masz łyżew, nigdy nie jeździłeś? To nic! Łyżwy można wypożyczyć przy lodowisku, a zacząć można w każdym wieku. To prawda, ja pierwszy raz ubrałam łyżwy na nogi mając prawie 40 lat. Dzieci mnie zmobilizowały, mąż też dał się namówić- mówi nasza rozmówczyni, Pani Katarzyna- okazało się, że znaleźliśmy wspólną rozrywkę, z której wszyscy mamy frajdę. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu. Pierwsze kroki stawialiśmy w Niepołomicach, ale nam osobiście, bardziej spodobało się lodowisko w Proszówkach koło Bochni.

Największe w Polsce lodowisko pod gołym niebem utworzone zostało w krakowskim Parku Jordana, gdzie prócz tafli o powierzchni 1200 mznajduje się tafla dla dzieci i niezwykła lodowa alejka(sprawdź ice-park.pl). W Krakowie możemy pojeździć też m.in na ślizgawce na Cracovii czy lodowisko pod NCK w Nowej Hucie.

Trochę bliżej nas na lodowisko zapraszają:

Dobczyce-Lodowisko Dobczyce

Wieliczka- Lodowisko Wieliczka

Niepołomice-Lodowisko w Niepołomicach

Proszówki-Lodowisko w Proszówkach

Warto przed wyjazdem sprawdzić na stronie lodowiska: ceny za lodowisko i ceny w wypożyczalni,  w jakich godzinach jest czynne, czy w każdym momencie można wejść na taflę, czy tylko o wyznaczonych porach, czy są jakieś atrakcje dodatkowe- niektóre lodowiska organizują akcje na darmowe wejścia.

Życzymy udanej zabawy!

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content