Silna sportowa reprezentacja naszej gminy

Sportowców w naszej gminie nie brakuje. Szeroka oferta pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. Siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy, biegi, łucznictwo, różne sztuki walki… można by rzec „do wyboru, do koloru”. Sportowcy nie tylko ćwiczą, ale biorą też udział w wielu wydarzeniach, gdzie zdobywając nowe doświadczenia, często również medale,  promują swoje kluby i naszą gminę. Zobaczymy kto i gdzie ostatnio walczył w swojej dyscypilnie…

W sobotę, 7 grudnia, reprezentanci Klubu Sportów Walki Baca K-1 Gdów  wzięli udział w Gali Budo Busi, która odbyła się w Hali Widowiskowo Sportowej w Łącku. Uczestnicy wydarzenia mogli ogląnąć pokazy rozbić, cięć, samoobrony, BJJ, Aikido, Taekwondo, Sambo, Krav Maga, Kick Boxingu, Muay Tay, technik miecza i wiele innych. Podopieczni Rafała „Bacy” Szaflarskiego przywieźli pamiątkowe medale przyznane za zangażowanie i uczestnictwo. Sam trener przywiózł pas.

Natomiast reprezentanci gdowskiej grupy biegowej GPR 8 grudnia wzięli udział w Lisieckim Bieg Mikołajów.  Pokonali trasę 10 km! Gratulujemy!

Występ Orlików w Turnieju Smoka

Orliki z Młodej Gdovii wzięły udział w turnieju Smoka Wawelskiego.  Turniej do łatwych nie należał o czym przekonali się nasi zawodnicy na własnej skórze. W pierwszym dniu zespół z Gdowa pokonał Bronowiankę Kraków i Osiczankę Osice oraz zremisował z Spartą Brodnica, co dało mu awans do grupy mocniejszej. Niestety drugiego dnia, nie wszystko ułożyło się po myśli trenera i młodych graczy. Zakończyli turniej z trzema porażakami. I choć może u zawodników pozostał lekki niedosyt (o czym piszą na swojej stronie) najważniejsza jest dobra zabawa i zbieranie nowych doświadczeń.

Młodziki z wizytą w Tarnowie

Z kolei drużyna Młodzików z Młodej Gdovii w niedzielę 8 grudnia rozegrała mecz towarzyski w Tarnowie z występującą w Małopolskiej Lidze Młodzików Unią Tarnów. Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni w Tarnowie gdzie trenuje Unia. Trenerzy ustalili, że spotkanie zostało rozegrane 2×40 minut. Zakończył się on remisem 2:2, a bramki dla Gdovii zdobyli: Piotr Olchawski i Kajetan Feliks.

Łucznicy z Gdowa wzięli udział w Turnieju Mikołajkowym

Choć w Gdowie łucznicy trenują dopiero od września, w dniu wczorajszym mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez sekcję łuczniczą działającą przy MGOKiS w Dobczycach. Dwie osoby z gdowskiej grupy znalazły się na podium: Maria Miłowska wywalczyła pierwsze miejsce, a Anna Karaś -trzecie.  

UKS Gryf Gdów

Na początku grudnia Sępólno Krajeńskie gościło najlepszych Kadetów w Polsce . W II Grand Prix Polski wzięło udział trzech zawodników z gdowskiego klubu. Aleksandra Guzik wywalyczyła 5 miejsce!. Mateusz Kucharski oraz Kacper Turecki solidarnie zameldowali się w przedziale 33-40. W zawodach wzięło udział 157 Kadetów oraz 113 Kadetek. Był to jeden z najliczniej obsadzonych turniejów, tym bardziej cieszą wysokie lokaty naszych zawodników.

8 grudnia na krakowskiej Bronowiance odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków. Świetne zawody rozegrał jeden z najmłodszych zawodników turnieju – Mikołaj Pilch. Nasz Skrzat doznał tylko jednej porażki z późniejszym zwycięzcą turnieju i stanął na najniższym stopniu podium.  Także w ten weekend III ligowa drużyna KRUSZBUD GRYF GDÓW walczyła w stolicy małopolski, gdzie pokonała KS Podwawelski Kraków II 11:3.

A już w najbliższy weekend w Tauron Arenie w Krakowie w Turnieju Mikołajkowym powalczą młodzi karatecy. Będzie tam też reprezentacja z Gdowa, która trenuje pod okiem Bogusława Nowaka. Życzymy powodzenia!

źródło: kluby sportowe, strony interentowe w/w klubów

Autor: admin

Udostępnij post na: