Powiatowy Konkurs Matematyczny Rachmistrz rozstrzygnięty. Uczniowie z naszej gminy zdobyli tytuły Rachmistrza i Wicerachmistrzów.

Po raz piętnasty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny Rachmistrz, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Niepołomicach. W rozegranych 6 czerwca zmaganiach uczestniczyli uczniowie, reprezentujący 5 gmin powiatu wielickiego.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VII. Każdą gminę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli zaszczytny tytuł rachmistrza i wicerachmistrza w swoich gminach. Jak zwykle, uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez komisję, składającą się z koordynatorów konkursów gminnych oraz nauczycieli matematyki ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Udział w konkursie był nie tylko edukacyjny, ale spełniał też rolę pozytywnej zabawy i właściwie rozumianego współzawodnictwa.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą matematyczną. Gminę Gdów reprezentowało ośmioro uczniów. Najlepiej spisało się troje z nich:

Klasy 4

Wicerachmistrz:  Wiktoria Dudzik – SP Niegowić

Klasa 5

Rachmistrz:  Gabriela Gumułka – SP Zręczyce

Wicerachmistrz:  Adrian Kulig – SP Gdów

Nagrody zostały wręczone w Laboratorium Aktywności Społecznej w budynku Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Honorowy patronat nad konkursem objął  Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice- Pan Roman Ptak.

Tekst: Anna Toczek-Kieca

Źródło: SP w Zręczycach

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: