Postanowienie Noworoczne- schudnę!

Postanowienia Noworoczne to nieodłączny element końcówki każdego roku kalendarzowego. Zmiana pracy, zmiana miejsca zamieszkania, macierzyństwo oraz ODCHUDZANIE. Skupimy się dziś właśnie na procesie utraty masy ciała, bo któż z nas nie pomyślał o tym, żeby zrzucić parę kilo od stycznia.

Większość osób podchodzi do odchudzania ze zbyt wielkim entuzjazmem. Przechodzi na restrykcyjną dietę, zaczyna chodzić 5 razy w tygodniu na siłownie, przestaje jeść pieczywo czy ziemniaki. Lecz takie podejście prowadzi do szybkiego wypalenia. Dlatego na siłowniach w lutym nie ma już tłumów, a po diecie pozostają mgliste wspomnienia. Jak zacząć odchudzanie przestawię w 5 podstawowych krokach i tym samym 5 podstawowych błędach popełnianych przez moich pacjentów:

  1. Jesz 10 posiłków jak niemowlę, dziubdziasz i podjadasz? Zmień to na spożywanie 4-5 większych posiłków (w zależności od twojego stylu pracy i życia). To podstawa, bez tego nie rozpoczynajcie kolejnych kroków.
  2. Pij wodę, o wodzie już kiedyś pisałam. Zamiana napojów gazowanych, czy energetyków na wodę wpłynie na redukcję spożywanych kalorii i tym samym ułatwi proces utraty masy ciała.
  3. Nie eliminuj pieczywa czy ziemniaków. Pieczywo zamień na pełnoziarniste, razowe lub graham. Ziemniaki spożywaj z niewielkim dodatkiem (1 łyżka na garnek) tłuszczu. Innymi zamiennikami ziemniaków są kasze czy ryż parboiled. Ziemniaki, pieczywo, kasze, ryże oprócz kalorii, dostarczą też witamin i składników mineralnych. Nie eliminujmy ich!
  4. Zredukuj spożywanie czerwonego mięsa (wieprzowina, wołowina) do raz w tygodniu- wykazano, że jedzenie przetworzonego czerwonego mięsa powoduje zwiększone ryzyko występowania nowotworów. Czym zastąpić schabowego? Pierś z kurczaka, ryby, jajka, nabiał, rośliny strączkowe (ciecierzyca, soczewica, fasola) są znakomitymi źródłami białka.
  5. Jeśli do tej pory się nie ruszałeś to aktywność fizyczna 2-3 razy w tygodniu jest wystarczająca. Nie musi być to stereotypowo siłownia czy bieganie. Spacery, trening fitness, pilates, sporty walki czy sporty grupowe – każdy w naszej gminie znajdzie coś dla siebie. Ważne, żeby aktywność fizyczna sprawiała ci radość oraz była możliwa do realizacji na dłuższą metę.

A po więcej informacji jak zacząć oraz co robić dalej zapraszamy na funpage mgr dietetyki Karoliny Kowal i oczywiście w Nowym Roku na portal Mój Gdów co poniedziałek 🙂

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552