Pomoc w opiece nad chorym w domu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie poszukuje osób gotowych podjąć pracę na rzecz osób chorych, niesamodzielnych, starszych, z niepełnosprawnością. 

Szukamy osób, które mają trochę czasu wolnego, i chcą pomóc osobom starszym, chorym, po wypadkach, a przy tym zarobić. Z chętnym podpisujemy umowę zlecenie, w której dokładnie określamy jak często będą odwiedziny, na jaki okres jest umowa i co należeć będzie do obowiązków- wyjaśnia Pani Joanna Prorok z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie- ciężko uogólniać, bo wszystko zależy od potrzeb osoby, której pomagamy. Inaczej jest przy osobie po wypadku, która potrzebuje opieki np.  na miesiąc, inaczej jak jest to osoba starsza, niesamodzielna, która wymaga opieki długoterminowej. W zakresie obowiązków mogą się znaleźć takie czynności jak: robienie zakupów, opłacanie rachunków, posprzątanie domu, przygotowanie posiłków, napalenie w piecu, ale też pomoc w podstawowej opiece higienicznej czy podanie leków. Tak jak mówiłam, wszystko zależy od potrzeb, od stanu osoby, której pomagamy.

Osoby zainteresowane lub chcące poznać więcej szczegółów proszone są o kontakt telefoniczny 12 251-42-38 wew. 221 lub osobiście GOPS ul. Myślenicka 145.

Autor: admin

Udostępnij post na: