Polsko-niemieckie stypendium artystyczne i kulturalne dla młodzieży i młodych dorosłych

Uwielbiasz sztukę albo muzykę? Marzysz o zostaniu artystą albo muzykiem, a może już nim jesteś? Jesteś związany z powiatem monachijskim, krakowskim lub wielickim i masz między 16 a 27 lat? Zgłoś się już teraz do udziału w konkursie Young Master!

W poprzedniej edycji STYPENDIUM YOUNG MASTER – 2018/19 wzięły udział dwie mieszkanki naszej gminy: Kaja Kosiorowska – uczennica liceum plastycznego w Nowym Wiśniczu oraz Aleksandra Borek – uczennica liceum plastycznego w Krakowie. Pojechały do Monachium, wzięły udział w warsztatach, a później w wystawach na terenie Niemiec i Polski- mówi Anna Suchoń, instruktor plastyki w Centrum Kultury- jak opowiadały,  były bardzo zadowolone z programu ponieważ poszerzyły swoją wiedzę, warsztat twórczy, poznały młodych artystów z kilku europejskich krajów i zapowiedziały, że na pewno zgłoszą się do kolejnej edycji już dojrzalsze i bardziej pewne tego co chcą zrealizować w swojej dziedzinie twórczej. W tym roku kolejna edycja stypendium i wyzwanie dla młodych utalentowanych osób, które chcą poszerzyć swój warsztat twórczy pod okiem artystów z innych krajów, poznać młodych ludzi, którzy tworzą, a także stworzyć swoje własne dzieło, które będzie zaprezentowane na wystawach w Niemczech i w Polsce. Zachęcam do udziału, naprawdę warto.

Dom Spotkań Młodzieży przy Wieży im. Heinera Janika w Oberschleißheim k. Monachium funduje stypendium artystyczne i kulturalne dla młodzieży i organizuje tygodnie „Young Master”: w Oberschleißheim/Monachium od 27.07.2020 do 05.08.2020, w Krakowie i Wieliczce wiosną 2021.

FINE ARTS malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia i grafika
MUSIC wszystkie gatunki muzyczne i kompozycja

CO NA CIEBIE CZEKA:

  • warsztaty FINE ARTS (malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika, fotografia) i MUSIC (kompozycja, muzyka – wszystkie gatunki ) prowadzone przez renomowanych artystów;
  • znakomita technika i wysokiej jakości materiały,
  • pozwalające na realizację projektów;
  • praca nad własnymi projektami albo projektami cross-over;
  • wspólna praca i wymiana między młodymi twórcami kultury z Polski i Niemiec;
  • przygotowanie wystawy;
  • katalog najwyższej jakości;
  • ciekawy i ambitny program ramowy;
  • zapewniamy nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów podróży.

Jury wybierze stypendystów na podstawie nadesłanych prac. Termin nadsyłania zgłoszeń – 31.03.2020 r. W maju dowiesz się, kto otrzyma stypendium.

Termin nadsyłania zgłoszeń – 31.03.2020 r.

Tutaj znajdziesz szczegóły, warunki uczestnictwa i formularz zgłoszeniowy.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552