Pielgrzymi z Gdowa wyruszyli w kierunku Jasnej Góry

Dziś, przed godziną dziesiątą, grupa pielgrzymów wyruszyła na Jasną Górę. Niektórzy pokonają pielgrzymi szlak już kolejny raz, inni idą po raz pierwszy. Grupa jest bardzo zróżnicowana, nie tylko pod względem doświadczeń pielgrzymkowych, ale także wieku. Do Matki Bożej w Częstochowie wędruje młodzież i seniorzy, osoby pracujące i dzieci. Są też ci najmłodsi ,choć jak mówią ich rodzice, oni raczej nie idą, większość drogi przejadą w swoich wózkach.

Pan Tadeusz, który pełni rolę porządkowego, mówi, że już nie liczy, która to jego pielgrzymka. Chodziłem na Jasną Górę jeszcze zanim utworzyła się grupa w Gdowie, z Krakowa. Zaraziłem też pielgrzymowaniem moje dzieci. Zapytany o noclegi mówi: jak się było tyle razy, to ma się już przyjaciół na drodze, u których śpimy. To osoby, które czekają na nasz telefon, że już idziemy, zawsze gotowi otworzyć swoje serca i domy dla nas. Oczywiście oprócz noclegów w prywatnych domach są też szkoły, w których część osób będzie spać.

Pani Zofia mówi, że w tym roku idzie po raz dziewiąty „Kiedy byłam młodsza zawsze chciałam dołączyć do grupy pielgrzymów, ale nie zawsze był czas, były małe dzieci. Teraz chodzę co roku„.

Pielgrzymom życzymy wytrwałości, radosnego przeżywania wspólnej modlitwy, oraz dobrej pogody i sił na każdy dzień wędrówki.

Autor: admin

Udostępnij post na: