Pamiętaj, możesz każdego dnia sprawdzić jakość powietrza

Zachęcamy do korzystania każdego dnia z mapy Airly, i sprwadzania jakim powietrzem dziś oddychamy.

„Bywało lepiej… Jakość powietrza nie jest dzisiaj najlepsza…” taka informacja wyświetliła się dziś o godz. 10.30 na mapie Airly po kliknięciu w większość miejscowości na terenie naszej gminy, gdzie zamontowane są czujniki. W Bilczycach było najgorzej, komunikat ostrzegał: „Zła jakość powietrza!”

Na terenie Gminy Gdów zamontowanych jest 11 czytników, dzięki którym możemy sprawdzać jakość powietrza, którym oddychamy. A nie jest najlepiej… Pojawiające się komunikaty, po klinięciu w daną miejscowość, podpowiadaja nam, czy dzisiejszy spacer będzie bęzpieczny, czy lepiej w miarę możliwości zostać w domu.

Dziś pozimom pyłów PM10 i PM2,5 wynosił średnio 150 % normy.

Przypominamy, że czujniki Airly mierzą w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i najważniejsze parametry pogodowe dając informację o jakości powietrza w lokalizacji, w której są umieszczone.

Tak dziś wyglądała mapa Airly, wskazująca jakość powietrza w naszej gminie i najbliższej okolicy. Mogłoby bycć lepiej… Na pewno utrzymujące się mgły nie poprawiają sytuacji, jednak to my sami jesteśmy odpowiedzialni za to czym palimy w piecach i w jaki sposób. Miejmy na uwadze, że działania każdego z nas mogą przyczynić  się do poprawy lub pogorszenia stanu powietrza. Wybór należy do nas……

mapa Airly, 26.11.2019, godz.10.30

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552