Od poniedziałku rozpocznie się odbiór odpadów wielkogabarytowych

Od poniedziałku, 16 marca, rozpocznie się odbiór odpadów wielkogabarytowych.

W ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji mieszkańców odbierane będą: odpady wielkogabarytowe (bez elektrosprzętu), zużyte opony (max. 4 szt. na każdą złożoną deklarację z wyłączeniem opon z ciągników i maszyn rolniczych oraz pojazdów i maszyn pochodzących z działalności  gospodarczej, opony nie są odbierane od letników), armatura kuchenna i łazienkowa oraz okna, drzwi i meble (wszystkie pozbawione szyb). Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części samochodowe oraz odpady poremontowe.

Odpady komunalne oraz surowce wtórne należy wystawiać przed posesje najpóźniej do godziny 7:00 w dniu odbioru.

Harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych:

16 marca– Jaroszówka, Klęczana, Podolany, Stryszowa, Zagórzany, Zalesiany, Zręczyce

17 marca-Fałkowice, Hucisko, Kunice, Niżowa, Winiary

23 marca-Gdów – ulice: Bocheńska, Obrytka, Wiedeńska, Głowackiego, Młyńska, Krakowska, Grzybowa, Stadnicka, Rynek

24 marca– Gdów – ulice: Myślenicka, Łapanowska, Targowa, Cegielniana, Staszica, Zarabie; Bilczyce

25 marca– Cichawa, Marszowice, Niegowić, Pierzchów

26 marca– Książnice, Niewiarów, Nieznanowice, Wieniec

27 marca– Czyżów, Krakuszowice, Liplas, Szczytniki, Świątniki Dolne, Wiatowice, Zborczyce

 

Zwróćmy uwagę, że zmieniają się częściowo dotychczasowe zasady odbioru – głównie w zakresie oddawania zużytego elektrosprzętu oraz opon.

Jak podaje Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska najważniejsza zmiana polega na tym, że sprzed posesji nie będą odbierane elektrosprzęty (zepsute pralki, lodówki, zmywarki, komputery, telewizory….). Mieszkańcy zwykle wystawiają elektrosprzęty już wieczorem, w dzień poprzedzający zaplanowaną akcję. Wówczas zdarzały się przypadki, że w nocy urządzenia były rozmontowywane lub kradzione. Złodzieje demontowali z nich elementy, które później odsprzedawali, a niepotrzebne części wyrzucali tworząc dzikie wysypiska śmieci. Z kolei pozostawione przed posesjami niekompletne elektrosprzęty tracą swoją wartość. Wówczas koszty ich utylizacji są dla gminy horrendalnie wysokie, a pokrywane są one z opłat ponoszonych przez wszystkich mieszkańców. Z opłat od mieszkańców finansowane są też koszty likwidacji dzikich wysypisk w lasach czy nad rzekami – informują pracownicy Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Dlatego, zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gdów”, kompletne elektrosprzęty właściciele nieruchomości muszą dostarczyć własnym transportem do „Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych”, który otwarty jest przez pięć dni w tygodniu (także w soboty) – dodają. (źródło; gdow.pl)

Mieszkańcy mogą dostarczać nadwyżkę selektywnie zebranych odpadów komunalnych do PSZOKu ( Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, pięc dni w tygodniu (także w soboty).

PSZOK zlokalizowany jest na placu przy Spółdzielni Kółek Rolniczych w Gdowie (wjazd od ul. Staszica), godziny otwarcia:
– poniedziałek od 7:00 – 15:00
– wtorek od 7:00 – 15:00
– środa: nieczynne
– czwartek od 7:00 – 15:00
– piątek od 7:00 – 15:00
– sobota od 10:00 – 16:00

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska –pok. 9 i 10, tel. 12 251-04-95 i 12 251-05-50

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552