„Mój Gdów” poleca w weekend

Zbliża się weekend pełen atrakcyjnych wydarzeń. W sobotę będzie rajd pieszy, gminny dzień strażaka, rajdy samochodowe na torze w Podolanach i koncert z okazji 15-lecia chóru Tutte le Corde a w niedzielę 15-lecie wielickiej szkoły muzycznej. 

W sobotę 14 maja 2022 r z Niegowici do Łapanowa wyruszy XXI Rajd Szlakiem Papieskim – „Pokój to pełnia i radość”.  Rejestracja uczestników rajdu będzie od godziny 8:00, a rozpoczęcie o godzinie 9:00. Trasa Rajdu liczyć będzie 12 kilometrów, a jej pokonanie zajmie około 3 godzin marszu. Rajd odbędzie się w formie pielgrzymki, a jego dominującym kolorem będzie oczywiście biały. Na pielgrzymów w Łapanowie czekać będzie ciepły posiłek, przygotowano także występy artystyczne, wyniki konkursu literacko – plastycznego, wspólne zabawy oraz losowanie nagród wśród uczestników rajdu. Więcej informacji TUTAJ. 

Po zakończonym rajdzie można podjechać do Gdowa by wspólnie z strażakami ochotnikami świętować Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczną się o godzinę 14:00 Mszą świętą w intencji druhów w kościele Narodzenia NMP w Gdowie, a ich dalsza część odbędzie się przy strażnicy OSP Gdów. Więcej informacji TUTAJ. 

Cały czas w sobotę, w godzinach od 9:30 do 15:00 na Torze Podolany – Mała Finlandia w Podolanach można kibicować zespołom rywalizującym w samochodowych wyścigach rajdowych III rundy Rally Sprint. Aby wziąć udział w rywalizacji jako zawodnik należy przybyć już na godzinę 7:00. Więcej informacji TUTAJ. 

W sobotni wieczór z kolei czeka nas uczta muzyczna, za sprawą chóru Tutte le Corde, który obchodzi w tym roku 15-lecie swego istnienia. Z tej okazji chór zaprasza na koncert jubileuszowy o nazwie „Jeżeli kochać…” na godzinę  18:00 do Centrum Kultury w Gdowie. W sali widowiskowej zabrzmią nie tylko utwory wykonaniu Solenizantów ale także zaproszonych gości, a wstęp jest oczywiście bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ .

Muzyczna będzie także niedziela, za sprawą wielickiej szkoły muzycznej, która podobnie jak chór Tutte le Corde także obchodzi 15 – lecie swego istnienia, a na uroczysty koncert zaprasza w niedzielę (15 maja 2022 r.) o godzinie 18:00 do Wielickiej Mediateki na Placu M. Skulimowskiego 3 w Wieliczce. Więcej informacji TUTAJ

Pod koniec każdego tygodnia Redakcja „Mojego Gdowa” stara się poinformować o wszystkich wydarzeniach, które odbędą się w weekend w cyklu wpisów „Mój Gdów poleca w weekend”. Oczywiście mamy świadomość, że nie o wszystkich wydarzeniach wiemy, dlatego, aby ułatwić nam to zadanie, prosimy o przesyłanie do Redakcji krótkich informacji o planowanych wydarzeniach, kilku słów komentarza oraz plakatu na nasz adres mailowy redakcja@mojgdow.pl .

Tymczasem zapraszamy na najbliższe wydarzenia!

Foto: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Publiczna Szkoła muzyczna I stopnia w Gdowie, „Mój Gdów”. 

Źródło: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Publiczna Szkoła muzyczna I stopnia w Gdowie, „Mój Gdów”. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content