Marcin i Alan Pędzik z Kunic wśród beneficjentów Kraków Business Run 2019

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, która tego samego dnia, wystartuje jednocześnie w 9 miastach Polski, w tym Krakowie. W tym roku bieg odbędzie się 8 września. Start zaplanowany jest na godzinę 10:30. O popularności biegu świadczy fakt, że w Krakowie, gdzie organizatorzy wyznaczyli najwyższy limit miejsc (1500 drużyn -7500 zawodników) już nie ma wolnych miejsc, choć rejestracja przewidziana była do 1 września. Warto zwrócić uwagę, że 7,5 tys. miejsc w Krakowie skończyło się w rekordowym tempie nieco ponad 7 minut!

Wciąż można zapisać się na bieg w innych miastach, m.in.: w Szczyrku, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie. Beneficjentom biegu można także pomóc przez wpłatę pieniędzy w ramach akcji „Pomagam Bardziej”.

„Pomagam Bardziej” to akcja zorganizowana w ramach Poland Business Run, która pozwala przyłączyć się do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej nie tylko osobom biegnącym w sztafecie, ale każdemu, komu nie jest obojętny los osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową.

Każdy, kto poprzez stronę Poland Business Run Kraków za pośrednictwem wybranej drużyny wpłaci choć kilka złotych, będzie bohaterem tegorocznych beneficjentów. Kraków w tym roku pomoże m.in Marcinowi Pędzikowi, który trzy lata temu doznał złamania kręgosłupa i od tej pory porusza się na wózku oraz jego 5-letniemu synowi Alanowi, który przyszedł na świat jako wcześniak i ze względu na szereg powikłań wymaga częstej hospitalizacji.

– By lepiej radzić sobie w niełatwym życiu, jestem zmuszony wymienić stary, toporny wózek inwalidzki na inny – mniejsza rama oraz waga wózka ma olbrzymie znaczenie dla samodzielnego funkcjonowania. Potrzebuję również środków na rehabilitację swoją i syna. Alan w ubiegłym roku nauczył się siedzieć, jednak do pierwszych kroków jeszcze daleka droga – mówi Marcin Pędzik

Pana Marcina poznaliśmy bliżej w 2017, kiedy na terenie naszej gminy, Centrum Wolontariatu prowadziło zbiórkę na jego leczenie i rehabilitację, był wówczas niedługo po wypadku. I choć minęły już od tej pory ponad dwa lata, wsparcie wciąż jest potrzebne.

Zachęcamy do włączenia się w akcję.

Źródło: https://polandbusinessrun.pl

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: