LGD Dolina Raby organizuje szkolenie dla osób z zaburzeniami psychicznymi

LGD Dolina Raby, działająca na obszarze gmin: Biskupice, Gdów, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Trzciana i Żegocina organizuje szkolenie dla osób z zaburzeniami psychicznymi (niepełnosprawność intelektualna, osoby po kryzysach psychicznych). Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy i umiejętności tych osób w branży gastronomiczno-hotelarsko-turystycznej.

Zakres szkolenia:

  1. Organizacja spotkania z doradcą zawodowym – spotkania indywidualne w celu diagnozy sytuacji społeczno-zawodowej i rozeznania predyspozycji uczestników, posiadanych uprawnień, a także ograniczeń związanych z przygotowaniem osób z zaburzeniami psychicznymi do pracy w branży gastronomiczno-hotelowej. W trakcie tego etapu w wyniku weryfikacji uprawnień do wykonywania pracy w branży gastronomiczno-hotelarskiej – wykonanie badań dla uczestników projektu (badania na nosicielstwo) niezbędne do uzyskania książeczki/zaświadczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych.
  2. Przeprowadzenie 3 dniowej wizyty zawodoznawczej, podczas której odbędą się:
  • 10-ciogodzinne szkolenie teoretyczne,
  • zajęcia praktyczne w wymiarze 20 godz. w obiekcie hotelowo-gastronomicznym, posiadającym doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, przygotowujące do pracy na stanowiskach pomoc kuchenna, kelner, pomoc hotelowa.

 

Po odbyciu szkolenia istnieje możliwość podjęcia pracy w Spółdzielni Socjalnej.

Zapewniamy:

  • bezpłatny udział w szkoleniu,
  • transport na trasie Bochnia – Kraków – Bochnia,
  • 2 noclegi w obiekcie 3* z pełnym wyżywieniem (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje,
    przerwy kawowe), ubezpieczenie NNW, 2 opiekunów dla grupy 13 osób.

 

Zgłoszenia: telefonicznie – 14 685 44 44 lub drogą mailową: biuro@dolinaraby.pl.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja własna realizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” PROW 2014-2020.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552