Kolizje drogowe w Zagórzanach

W sobotę, 11 stycznia br. druhowie z OSP Gdów zostali dwukrotnie zadysponowani do kolizji drogowych w Zagórzanach. Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 18.00. Na drodze w kierunku Lubomierza miało miejsce czołowe zderzeniw dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu druhów z Gdowa na miejsce zdarzenia okazało się, że działania prowadzą już jednostki OSP z Łapanowa, Tarnawy oraz Lubomierza. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Bochnia oraz Wieliczka. W kolizji brały udział dwa samochody osobowe, w których podróżowało łącznie 5 osób w tym dwu letnie dziecko. Jeden z pojazdów znajdował się na jezdni, drugi w rowie. Przybyły na miejsce ZRM przebadał jedną osobę, która ostatecznie odmówiła dalszej hospitalizacji. Działania na miejscu akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu skutków pokolizyjnych oraz zepchnięciu jednego z pojazdów na pobocze. Działania trawy ponad godzinę. W tym czasie droga była całkowicie zablokowana.

Do kolejnej kolizji w Zagórzanach druhowie zostali zadysponowani przed godziną 23.00. Na drodze wojewódzkiej 966 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kierującemu pojazdem nic się nie stało, nie wymagał pomocy medycznej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz postawieniu samochodu na koła. W działaniach brał udział jeden zastęp z jednostki z Gdowa, JRG Wieliczka oraz policja. Akcja trwała blisko godzinę. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo.

źródło: ospgdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552