KGW Książnice na Dniu Kółkowca w Krakowie

W Krakowie 5 października odbył się organizowany przez Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie Dzień Kółkowca. Zaproszone Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały się poprzez stoiska z kulinariami lub występy na scenie.

Naszą gminę reprezentowały Panie z grupy śpiewaczej Koła Gospodyń Wiejskich w Książnicach. Na wstępie opowiedziały parę słów o sobie i swej działalności, a następnie zaśpiewały pięć utworów. Rozpoczęły od muzycznej wizytówki naszej gminy- piosenki, która opowiada o Gdowie i okolicach, wybitnych postaciach związanych z naszą ziemią i miejscach, które warto odwiedzić. W kolejnym utworze Panie przedstawiły swoją wieś- Książnice. Była też piosenka o kokoszce i o stroju ludowym wiejskiej dziewczyny. Wśród prezentowanych utworów znalazła się także kompozycja Andrzeja Zielińskiego „W żółtych płomieniach liści”. Na zakończenie wyrecytowano wiersz autorstwa Pani Stanisławy Martyki „Niedoścignione marzenia”.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552