Interwencje strażaków

13 września przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DW 966 w miejscowości Książnice. Do akcji wyjechały dwa zastępy z OSP  Gdów, jeden zastęp z OSP Pierzchów oraz OSP Książnice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym marki Opel.  Działania przybyłych na miejsce służb polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która ostatecznie nie została zabrana do szpitala, sorpcji rozlanych płynów oraz usunięciu skutków zdarzenia.

Także w czwartek, zastęp GBA z Gdowa udał się do miejscowości Zagórzany w celu pomocy w transporcie pacjenta do karetki. Ze względu na utrudniony dojazd zadaniem służb był transport osoby poszkodowanej na odcinku około 300m. W akcji brał udział jeden zastęp z naszej jednostki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po około 60 minutach powrócili do koszar.

źródło: ospgdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552