II dzień Dni Sportu w Gdowie- Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej

Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej w Gdowie to wydarzenie, które przyciąga całe rodziny. Tu każdy znajdzie coć dla siebie. W tym roku Centrum Kultury zaproponowało dodatkowo nowy turniej „Rodzina na medal”, w którym zdobywa się punkty uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych przez CK, a na najaktywniejsze rodziny czekają atrakcyjne nagrody. Pierwsze punkty można było zdobyć w niedzielę, właśnie w czasie Pikniku.

O godzinie 12.00 na strefach rekreacyjnych rozpoczęły się rozgrywki w siatkówce plażowej i badmintonie. Była też szansa poćwiczyć elementy teakwondo z instruktorem Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime, wziąć udział w treningu na siłowni plenerowej poprowadzonym przez instruktorów Jodo-Gym oraz pograć w piłkę nożną z Gdovią. 

Tradycyjnie w czasie Pikniku obecni byli studenci oraz pracownicy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pielęgniarki i przedstawiciele z Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, którzy udzieli rad w zakresie zdrowia, przypominali o profilaktyce oraz przeprowadzali podstawowe  badania jak: pomiar cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Odwiedzić można było spirobus, w którym mierzono pojemność płuc oraz przepływ powietrza w płucach i oskrzelach.

Po oficjalnym otwarciu Pikniku przez Panią Dyrektor Centrum Kultury na scenie zaprezentowały się Cheerleaderki trenujące na co dzień w Gminnej Hali Sportowej, zespół GG Crew z Jodo Gym oraz tancerki Dane Omnia.

Tradycyjnie już wyruszył Marsz po Zdrowie, a nowością były: I Przejazd Rowerowy oraz Rodzinna Olimpiada Sportowa. Ponadto Rafał Baca Szaflarski ze swoimi podopiecznymi z klubu sportowego Baca K1 Gdów zapraszał na otwarty trening kickboxingu, siłownia Jodo-Gym przygotowała konkurencje sportowe, z zawodnikami UKS Gryf Gdów można było rozegrać mecz tenisa stołowego. Jolanta Jarosz z „Fit Lady” poprowadziła otwarty trening fitness. Można było zasięgnąć porad ekodoradcy Gminy Gdów oraz przedstawicieli firmy oferującą Dietę Cambridge. Panie z KGW Gdów przygotowały naturalne specjały, były też lody i kiełbaski z grila.

Nagrody dla uczestników Pikniku ufundowali: biuro podróży z Gdowa Travelshops, Eterica Polska, siłownia Jodo Gym oraz firma Orange Art. Nagrodę główną- rower, ufundował Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

W ramach Pikniku Zdrowia wolontariusze z Centrum Wolontariatu z Podolan przeprowadził Dzień Dawcy Szpiku. Do bazy DKMS zapisano 25 osób.

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: