I dzień Dni Sportu w Gdowie- turniej „Brylanty z Gdowa”

8 czerwca na kompleksie boisk przy Gminnej Hali Sportowej w Gdowie rozegrany został I Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Brylanty z Gdowa”. Wydarzenie rozpoczął barwny i głośny, bo z bębnami i okrzykami, przemarsz  ulicami Gdowa.

Organizatorem wydarzenia był LKS Gdovia Gdów, który szczyci się długoletnią tradycją. Nazwa turnieju nawiązuje do znakomitych piłkarzy, którzy znalezli się w grupie założycieli Gdovii, a byli to trzej bracia – Franciszek, Tadeusz i Stanisław Zastawniakowie. Panowie od jesieni 1923 r. zostali piłkarzami i filarami słynnej Cracovii, a w krakowskim środowisku piłkarskim okresu międzywojennego nazywano ich „Brylantami z Gdowa”.

Do udziału w turnieju Gdovia zaprosiła zaprzyjaźnione drużyny. Wśród nich był także zespół ze Słowacji. O poranku zawodnicy wraz z trenerami, przy dźwiękach samby z formacją batucadowa Sorrir Por Favor, przemaszerowali ulicami Gdowa. Następnie rozpoczęły się całodniowe rozgrywki z udziałem Gdovii Gdów, Puszczy Niepołomice, Grodziska Raciechowice, TS Wieliczanki, OFK Tatran Kračúnovce, Zielonych Niegowić, KS Raby Dobczyce. 

W grupie starszej najlepsi byli piłkarze Gdovii Gdów. Drugie miejsce przypadło zawodnikom OFK Tatran Kračúnovce, a trzecie wywalczyła Puszcza Niepołomice. W kategorii młodszej najlepsza ponownie okazała się Gdovia, drugi był  OFK Tatran Kračúnovce, a tuż za nim uplasowała się drużyna Zielonych Niegowić. 

źródło: gdow.pl, FB: Gmina Gdów

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: