Harcerze z Marszowic przekazali Światełko Betlejemskie

Jak co roku harcerze z Marszowic odwiedzają różne miejsca w naszej gminie, aby przekazać  Betlejemskie Światło Pokoju.  W niedzielę 15 grudnia odbierali je na rynku w Krakowie. Światełko za sprawą harcerzy trafiło do Urzędu Gminy Gdów, gdzie odebrał je Pan Wójt Zbigniew Wojas, następnie do Centrum Kultury w Gdowie, do Świetlicy Środowiskowej w Zagórzanach i Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Światełko dotarło także do Szkoły Podstawowej w Marszowicach i do wszystkich trzech parafii na terenie naszej gminy: do Gdowa, Niegowici i Jaroszówki. Harcerzy nie mogło również zabraknąć w czasie corocznego spotkania osób starszych i samotnych.

Idea przekazywania Światełka Betlejemskiego

 

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552