Festiwal Orkiestr Dętych w Tworkowie- wyróżnienie dla Orkiestry z Gdowa

9 czerwca po raz kolejny do Tworkowa zawitały orkiestry dęte. Była to już 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych, w której udział wzięła także Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów.

Plenerowa część impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem orkiestr ulicami Tworkowa. Muzykom towarzyszyły mażoretki.

Podczas finałowego koncertu 9 czerwca na scenie przy Centrum Kultury w Tworkowie zagrało siedem orkiestr. Każda orkiestra miała do dyspozycji 25 minut by zaprezentować się z jak najlepszej strony i trafić w upodobania muzyczne słuchaczy. Z tym nie było problemu, bo repertuar był urozmaicony. Zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej, marsze i tradycyjna „dechovka”,  przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Michaela Jacksona, szwedzkiej grupy ABBA, grającej pop i hardrockowego zespołu Led Zeppelin.

W przerwach między występami orkiestr dętych swoje układy taneczne pokazały mażoretki z Fanaberii i formacje tworkowskiego Uśmiechu oraz MAXI Uśmiech, czyli rodzice tancerek. 

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ma formułę konkursu. Zanim orkiestry zaprezentowały się w Tworkowie, od rana w Domu Kultury K3 w Boguminie odbywały się przesłuchania. Jury w składzie: profesor Stanisław Śmietana – przewodniczący, dr Milan Bystroň i dr Bernard Turek – członkowie jury, wyłoniło zwycięzców.

I miejsce  
Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie
Hornická Kapela Havířov

II miejsce 
Dechový Orchestr Hradec nad Moravici 

Trzeciego miejsca jury nie przyznało. 

Wyróżnienie 
Orkiestra Dęta Glorieta z Jaworza  oraz Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów.

Dyplomy, puchary i nagrody podczas popołudniowego koncertu wręczali jurorzy oraz dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek i wójt gminy Grzegorz Utracki. Organizatorem VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych był Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki oraz gmina Krzyżanowice. 

źródło: http://www.krzyzanowice.pl/

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: