Cudowna Moc Bukietów 2019: konkurs na najpiękniejszy Zielnik

Zachęcamy do udziału w konkursie Cudowna Moc Bukietów, która odbędzie się już po raz dziesiąty. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami.

Chętni do udziału w konkursie mogą zgłaszać się do konkursu i pozostawić swoje bukiety w czwartek 15 sierpnia 2019 roku w godzinach od 10:00 do 13:00 obok sceny usytuowanej na Małym Rynku w Krakowie. Finał konkursu odbędzie się w czwartek 15 sierpnia 2019 roku w godzinach ok. godz. 14.00

Uczestnik w ramach konkursu może wykonać i zgłosić tylko jeden bukiet. Uczestnik musi wykonać bukiet samodzielnie. We wszystkich kategoriach konkursowych bukiety mają zawierać wyłącznie rośliny pochodzące z lasów, łąk i ogrodów ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np.: mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i in.) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązki np.: jarzębiny, leszczyny, mirtu. Nie określa się wielkości bukietów. Wszelkie ozdoby, wiązania, czy dodatki muszą mieć charakter ekologiczny (dopuszczalne są wstążki z materiałów naturalnych).

Bukiety będą oceniane w  kategoriach:

  1. „Tradycyjny Bukiet Zielny” – głównym kryterium oceny jest skład i ilość wykorzystanych ziół i kwiatów. Zgodnie z małopolską tradycją Tradycyjny Bukiet Zielny zawiera również nabite na patyk jabłko . Naręcza ziół i kwiatów będą przypisywane do tej kategorii.
  2. „Profesjonalny Bukiet Florysty” – kryterium oceny to technika ułożenia bukietu i odpowiedni dobór ziół i kwiatów. Inne formy niż bukiet również są dopuszczalne.
  3. „Mały Bukiet” – konkurs dla dzieci do 13 roku życia. Kryterium oceny to staranność wykonania i dobór ziół i kwiatów. Bukiet musi być wykonany samodzielnie.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o tradycji komponowania bukietów z ziół i kwiatów (Święto Matki Boskiej Zielnej) a w szczególności propagowanie wiedzy o ziołach i kwiatach w otaczającym środowisku, postaw proekologicznych, troski o naturę i środowisko oraz ochronę wartości  regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępny na stronie: cudownamocbukietow.pl/

źródło: http://cudownamocbukietow.pl/

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: