Ck-art startuje już w poniedziałek

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się VIII festiwal CK-art. Poniżej przedstawiamy harmonogram nadchodzącego wydarzenia:

  • Uroczysty Wernisaż Prac plastycznych, fotograficznych, multimediów połączony z prezentacją nagrodzonych prac literackich odbędzie w dn. 20 marca 2017 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. Podczas wernisażu wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia w/w kategoriach
  • Przesłuchania w kategorii MUZYKA (soliści i duety) -21 marca 2017 r.
  • Przesłuchania w kategorii MUZYKA (zespoły rockowe, zespoły wokalne, zespoły wokalno- instrumentalne) – 22 marca 2017 r.
  • Przesłuchania w kategorii TANIEC – 23 marca 2017 r.
  • Uroczysta Gala wręczenia nagród w kategoriach scenicznych/ taniec i muzyka/ połączona z prezentacją nagrodzonych wykonawców odbędzie się 24 marca 2017 roku o godz. 12.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie

Pełne protokoły z obrad Jury oraz kolejność przesłuchań w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie orgizatora: Centrum Kultury w Gdowie, CK-art

Poznaliśmy już laureatów i wyróżnionych w kategorii Literatura oraz Plastyka. Poniżej przedstawimy wyniki obrad jury.

Literatura
Na konkurs wpłynęło 27 prac, w tym: proza –17 , poezja –10 , dramat – 0.
Prace w kategorii literatura oceniła Joanna Nalepa absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Wyróżnienia otrzymali:
Proza – Kamila Wochal,
Poezja- Martyna Kopera -”Sekunda”, Kamila Glińska- „Projekt Wiosna”

Nagrody otrzymali:
Proza:
III nagroda Klaudia Zawadzka –„Przekleństwo Nicolasa Evansa”
II nagroda Julia Ważny – „ Wróżka’’
I nagroda Anna Duda (Droga Ciężka Praco)
Poezja
III nagroda Zuzanna Biernat – „Bezdroża ‘’
II nagroda Olga Skalska- „ Cmentarz”
I nagroda- nie przyznano

Statuetkęw dziedzinie literatury zdobyła Anna Duda

Plastyka

Jury:
1. Piotr Sionko fotograf
2. Joanna Nalepa plastyk z UP Kraków
3. Anna Suchoń – plastyk z CK w Gdowie – przewodnicząca jury

Do konkursu plastycznego w Przeglądzie Artystycznym Młodzieży w 2017 roku przystąpiło 126 uczestników. Jury obejrzało i oceniło: 82 prace malarskie, 74 rysunki, 32 prace graficzne, 11 prac z kategorii grafika multimedialna, 77 fotografii, 18 prac z kategorii sztuki użytkowej, jeden film oraz 12 prac w różnych technikach plastycznych takich jak: kolaż, wydzieranka, mozaika, witraż.

Jury Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art po wnikliwej ocenie postanowiło wyłonić następujących laureatów:
W kategorii SZTUKA UŻYTKOWA, RĘKODZIEŁO I CERAMIKA przyznano wyróżnienie dla Agnieszki Tomyślak z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu za ceramikę.
W kategorii MULTIMEDIA wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Sroga z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni i Wojciech Cepak z Gimnazjum nr2 w Bochni za film pt „Kuchnia”, Zuzanna Nawojowska z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni za projekt logo oraz Milena Biernat, Kamila Sielawa, Gabriela Prasiel, Aleksandra Peszko z Gimnazjum w Koźmicach Wielkich za animację poklatkową.

Nagrodę i statuetkę otrzymała Kalina Fliegner z Gimnazjum w Dobczycach za grafikę komp.

W kategorii FOTOGRAFIA wyróżnienia otrzymali: Martyna Kopera z Gimnazjum w Gdowie, Oliwia Głuszek licealistka z Gdowa, Anna Dańda z Gimnazjum w Sławkowicach, Maria Siatka z Gimnazjum w Sławkowicach, Ola Piotrowska z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Patrycja Kulma gimnazjalistka z Niegowici, Kinga Sobkiewicz z Gimnazjum w Kłaju i Weronika Kowalik z Gimnazjum w Dobczycach
III nagroda Monika Zachariasz –PCKZiU w Wieliczce za cykl zdjęć
II nagroda dla Koła Fotograficznego z Zespołu Szkół im. Ojca św. Jana Pawła II w Niepołomicach (Aleksandra Kurdyś, Sylwia Janowicz, Cyprian Pikuła) za całość prac
I nagroda i statuetka Aniela Kołakowska z Gimnazjum w Woli Batorskiej za cykl prac.

W kategorii RYSUNEK wyróżnienia otrzymali: Julia Pułapa z Gimnazjum w Dobranowicach, Kalina Fliegner z Gimnazjum w Dobczycach , Helena Mazur z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Julia Ważny z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Marcelina Żuchowicz z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Zosia Twardowska z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Oliwia Głuszek z Gdowa
III nagroda Aleksandra Olejek z Gimnazjum w Dobranowicach
II nagroda Bartłomiej Gładysz z Gimnazjum w Woli Batorskiej
I nagroda i statuetka: Martyna Rajchel z Gimnazjum w Woli Batorskiej

W kategorii MALARSTWO wyróżnienia otrzymali: Magdalena Mrożek z Gimnazjum w Niegowici, Natalia Styczeń z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Małgorzata Obrał gimnazjalistka z Niegowici, Blanka Krupa
III nagroda Grzegorz Glica z Gimnazjum w Woli Batorskiej
II nagroda ex aequo Kaja Kosiorowska gimnazjalistka z Gdowa; Oliwia Głuszek licealistka z Gdowa
pierwszego miejsca i statuetki w kategorii malarstwo nie przyznano.

W nowej kategorii
GRAFIKA WARSZTATOWA wyróżnienia otrzymali: Michał Babiarski z Gimnazjum w Woli Batorskiej, Zofia Twardowska z Gimnazjum w Woli Batorskiej
III nagroda Szymon Rolka z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu
II nagroda Katarzyna Piskor z Gimnazjum w Woli Batorskiej
I nagroda i statuetka Katarzyna Śliwa z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

źródło: Centrum Kultury w Gdowie, CK-art

Autor: admin

Udostępnij post na: