CK-art 2019: Napisali najlepsze opowiadania i wiersze….

Znamy laureatów w kolejnej kategorii CK-artu- LITERATURA.

W tegorocznej edycji Przegladu Artystycznego Młodzieży CK-art w kategorii literatura zgłoszono 31 prac, 24 utwory napisane prozą i 7 wierszy, napisanych przez 22 uczestników. Nadesłane prace  oceniało Jury w składzie:

Barbara Rotter Stankiewicz- polonistka, dziennikarka Dziennika Polskiego, redaktor naczelna gazety Mój Gdów.

Joanna Nalepa- polonistka, artystka sztuk plastycznych

Zapytaliśmy jedną z jurorek o wrażenia po przeczytaniu prac:

Po pierwsze: szczerze gratuluję wszystkim Uczestnikom literackiego współzawodnictwa. Każda z prac zasługiwała i na uwagę i na pochwałę, choć nie można było nagrodzić wszystkich. Swoją pasję powinni kontynuować zarówno laureaci, jak i pozostali.

Po drugie: jestem pod wrażeniem tego, jak Autorzy posługują się językiem polskim. Bogactwo słownictwa, naturalne dialogi, poprawność stylistyczna nawet w najbardziej zawikłanych sformułowaniach… Super. Jeśli już zdarzały się potknięcia, to nie większe niż w tekstach zawodowców.

Po trzecie: żeby nie było tak słodko – przeraża mnie natłok morderstw, koszmarów, depresji, smutku i beznadziei w ogromnej większości  tekstów pisanych przecież przez nastolatków. Mam nadzieję, że Wam przejdzie i zamienicie czarne okulary jeśli nie na różowe, to chociaż na trochę jaśniejsze.„-Barbara Rotter- Stankiewicz

Wyniki:

Proza

I miejsce Marcelina Żuchowicz Wieliczka

II miejsce Małgorzata Duś Wola Batorska

III Anna Duda Zagórzany

Wyróżnienia:

Gabriela Szydłowska Bochnia, Karolina Wróblewska Wola Batorska, Katarzyna Wolska Gdów, Jerzy Gładysz Wola Batorska, Julia Ważny Wola Batorska, Maciej Oszajec Wola Batorska, Weronika Włodarczyk Bodzanów, Julia Biernat Wola Batorska

Poezja

I miejsce Ala Kozioł Wola Batorska

II miejsce ex aequo Julia Świerkosz Wola Batorska, Emilia Azierska  Wola Batorska

III miejsce Seweryn Stępak Wola Batorska

Wyróżnienia:

Kornelia Mikołajewska Wola Batorska, Martyna Kasprzyk Gdów

zdj. CK-art 2018

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: