Charytatywny turniej piłkarski o puchar Wójta Gminy Gdów

2 lutego 2020 w Gminnej Hali Sportowej odbył się charytatywny turniej piłkarski o puchar Wójta Gminy Gdów. Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn: dwa zespoły Zielonych Niegowić, dwie drużyny Gdovii Gdów, Gryf Wiatowice, Team Miąsko oraz goście z Northstar Miechów. Ostatecznie w rozgrywkach zwyciężyła pierwsza drużyna Gdovii, która odebrała puchar z rąk Pana Wójta Zbigniewa Wojasa. Jednak nie rywalizacja była tego dnia najważniejsza, a szczytny cel, który przyświecał turniejowi. Podczas rozgrywek była prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi Miąsko.

Akcja pomocy dla chorej dziewczynki zatacza coraz szersze kręgi. Zebranie potrzebnej kwoty 8 milionów złotych na najdroższy lek świata staje się coraz bardziej realne.

W ratowanie Marysi angażują się prywatni ludzie, firmy, politycy, celebryci, dziennikarze oraz sportowcy w całym kraju.

Prym w zbieraniu środków wiedzie portal https://www.siepomaga.pl. Z kolei z inicjatywy lokalnych przedsiębiorców na wspomnianym portalu powstała specjalna skarbonka dla firm: https://www.siepomaga.pl/przedsiebiorcyrazemdlamarysi, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a akcja daleko wykroczyła poza granice okolicznych miejscowości. Podczas turnieju w Gminnej Hali Sportowej został podsumowany pierwszy etap zbiórki oraz nastąpiło wręczenie przez założycielkę skarbonki na ręce taty Marysi symbolicznego czeku na kwotę 24155zł. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że skarbonka dla Marysi będzie się sukcesywnie napełniała licząc mocno na wsparcie ludzi biznesu oraz wszystkich chętnych do pomocy dla dziewczynki.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mojgdow/public_html/mojgdow.pl/wp-includes/functions.php on line 4552