Całe podium dla uczniów z gminy Gdów!

17 lutego odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W konkursie mógł wziąć udział jeden uczeń klasy siódmej lub ósmej z każdej szkoły podstawowej powiatu wielickiego.  Uczestnicy musieli zmierzyć się z zawiłościami języka polskiego, pisząc dyktando, dokonując korekty tekstu i wyszukując wskazane słowa w słowniku ortograficznym.

Celem konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego, szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wdrażanie do systematycznej pracy ze słownikiem ortograficznym.

Najlepsi w całym powiecie okazali się uczniowie z naszej gminy, którzy zagarnęli całe podium dla siebie!

I miejsce  zdobyła Gabriela Gumułka reprezentująca Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Zręczycach. Na drugim miejscu uplasowała się Emilia Moskowczenko ze szkoły im. św. Jana Kantego w Gdowie. III miejsce wywalczył Filip Francuz ze szkoły m. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici.

Nagrody zostały wręczone  laureatom w dniu  4 marca 2020 roku w czasie uroczystego apelu, który m. in. był poświęcony patronowi szkoły w Wieliczce Kazimierzowi Wielkiemu. W imieniu Filipa nagrodę odebrała p. Dorota Szostak ze szkoły w Niegowici.

Serdecznie gratulujemy.

zdjęcia: SP Niegowić, SP Zręczyce

Autor: admin

Udostępnij post na: