Będą pomagać podopiecznym Hospicjum dla Dzieci Alma Spei

10 października uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnikach odwiedził pedagog z Hospicjum dla Dzieci Alma Spei – pan Robert Rajca. Przeprowadził on w klasach IV-V i VI-VIII lekcje profilaktyczne „Razem Pomagamy”. Pan Robert opowiadał o tym, czym jest „hospicjum”, jacy są jego podopieczni oraz jak szkoła może włączyć się w pomoc chorym dzieciom.

Spotkanie odbyło się w ramach konkursu „Szkoła z Pasją Pomagania”, do którego ponownie przystąpiła placówka ze Szczytnik. Od września do maja Szkolny Klub Wolontariuszy pod opieką p. J. Wcisło-Tureckiej będzie podejmował szereg działań na rzecz podopiecznych krakowskiego hospicjum, aby – przede wszystkim otworzyć się na pomoc innym – oraz by znaleźć się wśród szkół nagrodzonych certyfikatem „Szkoły z Pasją Pomagania”. Przypominamy, że w I edycji konkursu skierowanego do szkół z województwa małopolskiego Szkoła w Szczytnikach znalazła się w pierwszej „10”  szkół wyróżnionych certyfikatem „Szkoła z pasją pomagania”. (http://almaspei.pl/2019/06/13/gala-konkursu-szkola-z-pasja-pomagania/)

„Szkoła z pasją pomagania” to całościowy program profilaktyczno-edukacyjny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który przekłada się na realną pomoc dla nieuleczalnie chorych dzieci.

źródło: Szkoła Podstawowa w Szczytnikach

Autor: admin

Udostępnij post na: