Akcja „Przekaż 1%”- czekamy na Wasze ogłoszenia

Rozpoczął się okres, kiedy zaczynamy rozliczać się z Urzędem Skarbowym za rok 2017.  Podobnie jak w latach ubiegłych możesz 1% należnego podatku przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego.

To prosty i wyjątkowo skuteczny sposób na to, żeby pomóc wybranej przez siebie fundacji, stowarzyszeniu lub osobie. Zasada jest taka – podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% należnego podatku. Innymi słowy – wskazanie OPP, któremu chcemy przekazać część swojego podatku sprawia, że pieniądze te nie trafiają do budżetu państwa, ale na konto wybranej organizacji.

Sama procedura przekazania 1% podatku jest wyjątkowo prosta – podatnik nie musi sam dokonywać wpłaty na rachunek wybranej OPP. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskaże po prostu organizację, którą chce wesprzeć, a Fundacji 1% podatku przekazuje naczelnik urzędu skarbowego. To oznacza, że przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Więcej o 1%-można przeczytać między innymi na stronie jedenprocent.pl

Na portalu Mój Gdów będziemy zachęcać do wspierania lokalnych organizacji oraz potrzebujących mieszkańców naszej gminy i  najbliższej okolicy.

Organizacje i osoby chcące zamieścić ogłoszenie na portalu Mój Gdów o możliwości przekazania 1% prosimy o kontakt przez naszego FB lub mailowo: redakcja@mojgdow.pl

mojGdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na: